هیچ بیماری در قائمشهر به خاطر فرسودگی دستگاه دیالیز فوت نکرد

ساری - ایرنا - روسای بیمارستان‌های رازی و ولیعصر قائمشهر مرگ بیماران دیالیزی در این شهرستان به خاطر فرسودگی دستگاه‌های دیالیز را تکدیب کردند.

ادعای مرگ ۱۱ بیمار دیالیزی در قائمشهر به خاطر فرسودگی دستگاههای دیالیز را رییس شورای اسلامی این شهر دو روز پیش مطرح کرد که در فضای مجازی و حقیقی با واکنش گسترده مواجه شده بود.

رئیس بیمارستان رازی قائمشهر روز دوشنبه در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا گفت: ما طی دو ماه گذشته هیچ بیمار فوتی به خاطر مشکل دیالیز در بیمارستان نداشتیم.

دکتر مظفر شعبانی با اعلام اینکه ۱۳ تخت دیالیز در بیمارستان رازی وجود دارد ، افزود:همچنین در این بیمارستان ۱۸ دستگاه دیالیز سالم وجود دارد که به بیماران خدمت ارائه می دهد، ضمن این که طی ۲ ماه گذشته سه دستگاه دیالیز نو به این بیمارستان اضافه شده است .

وی توضیح داد: در بخش دیالیز بیمارستان رازی ما به ۸۰ بیمار به صورت ثابت و ۱۵ بیمار به صورت شناور در ماه خدمت ارائه می کنیم و تاکنون بیماران ما در این بخش با مشکلی مواجه نبودند.

رئیس بیمارستان ولیعصر قائمشهر هم به خبرنگار ایرنا گفت: طی ۲ ماه گذشته ، فوت بیماران در بیمارستان ولیعصر ارتباطی با دیالیز نداشته است .

دکتر هاشم هاشم پور افزود: از شهریور تاکنون هفت بیمار دیالیزی که برای خدمات گیری به این بیمارستان می آمدند فوت شدند ولی فوت هیج یک ربطی به دیالیز و دستگاه دیالیز نداشت و علت مرگ عوامل دیگری مانند بیماری قلبی، دیابت و عوامل دیگر بود.

وی توضیح داد: در مجموع بیمارستان ولیعصر یکصد بیمار دیالیزی را به صورت  ثابت و ۲۰ بیمار را به صورت شناور ماهانه زیر پوشش دارد که با ۱۷ تخت بخش دیالیز و ۱۷ دستگاه به آنها خدمات می دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha