کمیته تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند مازندران تشکیل شد

ساری - ایرنا - سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از تشکیل کمیته جهیزیه نوعروسان نیازمند در این استان خبر داد و گفت : با تشکیل این کمیته بنا داریم تا در خصوص تهیه و تامین جهیزیه این افراد به صورت هدفمند اقدام بکنیم.

دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری مازندران اخیرا در نامه ای به فرمانداران ۲۲ شهرستان و مدیران دستگاه های اجرایی استان تشکیل کمیته جهیزیه مازندران با محوریت سازمان مردم نهاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها را اطلاع رسانی کرد.

در این نامه اداری هدف از تشکیل این کمیته را هدفمندی اهدای جهیزیه به زوجین نیازمند سطح استان مازندران از گلوگاه تا رامسر اعلام شده است.

سعدیه سهرابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :  خانواده محرومان از طریق نهادهای حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا تعدادی از تشکل های غیر دولتی و خیران تهیه جهیزیه و اسباب زندگی دختران خود را انجام می دهند.

وی ادامه داد : در این میان اتفاق می افتاد که یک خانواده از هر دو دستگاه حمایتی و حتی از اینجوهای خیریه، جهیزیه موردنیاز فرزندان خود و یا هزینه تامین این وسایل را دریافت می کردند و به نوعی این کمک ها به سمت یکسری خانوارها سوق پیدا می کرد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران گفت : اما در این اختصاص و توزیع وسایل میان خانواده های نیازمند چون به صورت یکپارچه و متمرکز انجام نمی شود برخی خانواده ها نیز در این مسیر مغبون می شوند.

وی با اشاره به راه اندازی کمیته تازه تاسیس جهیزیه در مازندران افزود : اعضای این کمیته ادارات بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، خیران و تشکل های مردمی که صرفا در زمینه تامین جهیزیه فعالیت می کنند، می باشند.

به گفته سهرابی اعضای این کمیته تصمیم دارند که از این پس تهیه و توزیع جهیزیه به خانواده های نیازمند را در مازندران ساماندهی داده و با معرفی این خانواده ها از سوی دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد این کار صورت بگیرد.

وی اقلامی که در سبد جهیزیه این افراد قرار می گیرد را شامل سه قلم کالای بزرگ و بخشی از وسایل خُرد مورد استفاده در منازل عنوان کرد و گفت: میزان رقم هر یک از این بسته جهیزیه به میزان اعتبار تخصیصی از سوی نهادهای حمایتی و کمک های خیران بستگی دارد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی مازندران اعلام کرد : در قدم نخست، کمیته جهیزیه استان بنا دارد تا آخر امسال ۶۰۰ سرویس جهیزیه تهیه و به نوعروسان محروم تحویل بدهد.

وی افزود : با این کار فعالیت های خیرخواهانه تشکل های غیر دولتی که کار آنها در زمینه تهیه جهیزیه است ساماندهی  و از فعالیت جزیره نگری کاسته می شود.

سهرابی با اشاره به اینکه تعدادی از تشکل های مردمی به صورت ویژه در زمینه تامین جهیزیه نیازمندان فعالیت می کنند، ادامه داد : آبشار عاطفه ها از جمله مهمترین این تشکل ها است که از سال ۱۳۸۵ در مازندران فعالیت خود را آغاز کرده است و به صورت جدی در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است.

بنا به اعلام دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی مازندران حدود ۵۰۰ هزار نفر را زیر پوشش دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =