واشنگتن از مذاکره با کره شمالی چشم پوشی نمی کند

پکن- ایرنا- «استفان بیگن» نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی که به کره جنوبی سفر کرده است با اشاره به اینکه واشنگتن از مذاکرات هسته ای با کره شمالی چشم پوشی نخواهد کرد به مقامات کره شمالی پیشنهاد کرد در این سفر دیداری با یکدیگر داشته باشد.

به گزارش یونهاپ خبرگزاری رسمی کره جنوبی، بیگن روز دوشنبه در سئول در گفت و گو با خبرنگاران همچنین تاکید کرد ایالات متحده در مذاکره با کره شمالی قائل به مهلت و محدودیت زمانی نیست.

با این حال پیونگ یانگ با هدف دستیابی به امتیازات بیشتر در مذاکرات به بن بست رسیده با آمریکا، پایان سال جاری میلادی را که حدود دو هفته از آن باقی مانده است به عنوان مهلت این مذاکرات تعین کرده است کره شمالی اعلام کرده است در صورت عدم انعطاف پذیری واشنگتن در روند مذاکراتِ به بن بست رسیده کنونی، «یک راه جدید» و نامشخص را در پیش خواهد گرفت.

نماینده آمریکا در امور کره شمالی با اشاره به اجلاس سال گذشته دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور گفت: ایالات متحده برای مذاکره با کره شمالی مهلت زمانی ندارد ما یک هدف داریم و آن اینکه تعهدات دو رهبر در نشست سنگاپور را محقق کنیم.

بیگن افزود: وقت آن است که ما وظایف خود را انجام دهیم بیایید این کار را انجام دهیم ما اینجا هستیم و شما می دانید چگونه با ما ارتباط بگیرید.

«استفان بیگن»  نماینده ویژه آمریکا در امور مسائل کره شمالی عصر روز گذشته (یکشنبه) یک روز پس از آنکه کره شمالی اعلام کرد آزمایش راکتی مهم جدیدی را برای مقابله با تهدیدات هسته‌ ای آمریکا انجام داده است وارد کره جنوبی شد.

او قرار است امروز دوشنبه با «مون جائه این» رئیس جمهوری کره‌جنوبی در سئول دیدار کند بیگن امروز دوشنبه با «لی دو هون» نماینده کره جنوبی در امور کره شمالی دیدار و گفت و گو کرد.

ایالات متحده و کره شمالی آخرین دور مذاکرات هسته ای را در سطح کارشناسی در ماه اکتبر در سوئد برگزار کردند اما این مذاکرات پیشرفت کمی داشت در این مذاکرات کره شمالی، آمریکا را متهم کرد که با  "دست خالی" به میز مذاکره آمده است از آن زمان، پیونگ یانگ خواسته های خود را جدی تر مطرح کرده و از ایالات متحده خواسته است موانعی که امنیت کره شمالی را تهدید می کند بردارد و مانع توسعه این کشور نشود.

«استفان بیگن» نماینده ویژه آمریکا در امور مسائل کره شمالی قرار است فردا نیز راهی ژاپن شود تا با مقامات این کشور هم دیدار و گفت و گو کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =