افتتاح و کلنگ‌زنی مدارس خیرساز در تالش

آستارا - ایرنا - جمعی از مسئولان و فرهنگیان تالش طی آئینی در چند روستای این شهرستان، یک باب مدرسه خیرساز را افتتاح کرده و کلنگ ساخت دو فضای آموزشی دیگر را به زمین زدند.

مدیر اداره آموزش و پرورش تالش روز یکشنبه در آئین افتتاح مدرسه خیرساز روستای رزلون این شهرستان گفت: این مدرسه یک کلاسه با ۳۲ متر مربع زیربنا و ۵۰۰ متر مربع مساحت به همت خانواده مرحوم براتعلی غنی زاده ساخته شده است و این خانواده خیر، به یاد پدر مرحومشان برای ساخت این فضای آموزشی ۵۷۰ میلیون ریال هزینه کرده اند.

سید مرتضی مختاری ادامه داد: مدرسه سازی از کارهای خداپسندانه است و در مدرسه مرحوم غنی زاده، ۱۳ دانش آموز در یک کلاس شش پایه به تحصیل علم مشغول می شوند.

وی در آئین کلنگ زنی مدرسه روستای دولبین نیز اظهار کرد: این مدرسه دو کلاسه به مساحت ۶۰۰ مترمربع بنا می شود و ۵۰۰ میلیون ریال از هزینه ساخت آن از محل فروش کاغذهای باطله تامین شد و بقیه با مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان تامین و مدرسه تا مهرماه ۹۹ تکمیل خواهد شد. 
مدیر آموزش و پرورش تالش در کلنگ زنی مدرسه روستای هوره ژیه بخش مرکزی تالش نیز گفت: این فضای آموزشی سه کلاسه به مساحت یکهزار متر مربع با یک میلیارد ریال هزینه دکتر میربهاری خیّر نیک اندیش، بنا می شود. 

مختاری افزود: طرح جمع آوری کاغذهای باطله برای مدرسه سازی در تالش، از سال ۹۶ آغاز شده و برای مدیریت پسماند در جامعه و ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در خانواده ها نیز موثر است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و ۳۲ هزار دانش آموز در ۴۴۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =