مخالفت ژاپنی ها با اعزام نظامیان کشورشان به خاورمیانه

تهران- ایرنا- براساس آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته بیش از نیمی از شهروندان ژاپنی مخالف طرح اعزام نظامیان کشورشان به خاورمیانه هستند. 

به گزارش عصریکشنبه خبرگزاری کیودو، نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که ۵۱.۵ درصد از ژاپنی‌ها مخالف طرح‌های دولت توکیو برای شرکت در ائتلاف‌های دریایی بین المللی در خلیج فارس هستند. 
نظرسنجی اخیر کیودو در حالی منتشر می‌شود که حزب حاکم لیبرال دموکراتیک ژاپن روز جمعه اعزام نیروهای دفاعی این کشور به دریای عمان و تنگه باب المندب را تصویب کرد.  
به گزارش روزنامه «مانیچی» حزب حاکم ژاپن پیش نویس طرح اعزام نیروهای دفاعی به خاورمیانه را در یک ماموریت مستقل از ائتلاف به رهبری ایالات متحده تصویب کرد.  
 کابینه ژاپن ۲۳ دسامبر (دوم دی ماه) در مورد این طرح تصمیم گیری خواهد کرد.  
در این پیش نویس اهمیت تضمین امنیت ناوبری کشتی‌های مرتبط با ژاپن در خاورمیانه مورد تأکید قرار گرفته و اعزام یک فروند هواپیمای حامل هلیکوپتر و گشت زنی و همچنین حدود ۲۵۰ نیروی دفاعی را برای تقویت جمع آوری اطلاعات ژاپن در منطقه تعیین می‌کند.  
براساس این پیش نویس، دولت باید یکی از دو هواپیمای گشتی P-۳C را که در حال حاضر در جیبوتی مستقر است به منطقه اعزام کند.  
اکنون دو فروند هواپیمای گشتی ژاپن P-۳C برای رصد فعالیت‌های دزدان دریایی در خلیج عدن در سواحل سومالی مستقر است.  
به نوشته روزنامه مانیچی، فعالیت نیروهای اعزامی ژاپن تنها به خلیج عمان و بخش شمالی دریای عرب و همچنین تنگه باب‌المندب که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می‌کند، محدود خواهد شد.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =