استاندار ایلام: اهمیت فتح میمک در تاریخ دفاع مقدس مغفول مانده است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه فتح میمک در تاریخ دفاع مقدس مغفول مانده است، گفت: اهمیت یادواره میمک به علت عقبه و پیشینه مهم و خاصی که دارد باید همیشه در اذهان به یادگار بماند.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه شنبه در نشست هماهنگی گرامیداشت یادواره فتح میمک اظهار داشت: مشارکت خودجوش عشایر و طوایف در کنار نیروهای ارتش در عملیات بازپس گیری و فتح میمک به اهمیت موضوع می افزاید.

وی افزود: با توجه به اینکه فتح میمک اولین عملیات موفق رزمندگان ایرانی در جنگ تحمیلی با مشارکت عشایر و ارتش بود این مساله نیز به مهم بودن برگزاری همه ساله این یادواره تاکید دارد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: باید نسل جوان و نوجوان باید با بزرگی و اعجاب این حماسه بزرگ و چگونگی انجام آن آشنا شود، چرا که آن زمان حماسه فتح میمک در گمنامی و سکوت صورت گرفت و کمتر کسانی از این عظمت رویداد بسیار مهم جنگی آگاه بودند.

وی نقش مردم استان ایلام در طول دوران دفاع مقدس را بی بدیل دانست و اضافه کرد: رزمندگان استان ایلام در جبهه های خط مقدم  حضور داشتند و عامه مردم نیز بدون مهاجرت به دیگر استان های کشور پشت جبهه ها را تقویت می کردند و این استان حق بزرگی بر گردن کشور دارد که باید ادا شود.

وی به برگزاری کنگره ملی شهدای استان ایلام اشاره کرد و اظهار داشت: این کنگره فرصتی مهم و ارزنده برای شناسایی هرچه بیشتر و بهتر استان ایلام در زمان جنگ تحمیلی به مسوولان و سایر استان های کشور است.

فرمانده قرارگاه غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: اهمیت برگزاری عملیات میمک بر هیچ کسی پوشیده نیست و باید یادواره امسال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.

امیر فرهاد آریان فر افزود: در مقطع کنونی با توجه به دشمنی های آشکار دشمنان با انقلاب اسلامی و تهاجم های فرهنگی و جنگ نرم علیه ایران اسلامی، نسل جوان و نوجوان باید با مفاهیم و دستاوردهای دفاع مقدس بیش از پیش آشنا و مانوس شوند.

وی از همه مسوولان و دستگاه های مختلف استان ایلام خواست: در راستای برگزاری هرچه بهتر یادواره امسال با دست اندرکاران و برگزارکنندگان این آیین همکاری های لازم را داشته باشند.

۱۹ دی ماه سال ۵۹ ارتفاعات میمک در قالب عملیات ضربت ذوالفقار با همکاری طوایف مختلف ایل خزل و یگان هایی از ارتش از تصرف نیروهای بعثی آزاد و بازپس گیری شد.

همه ساله نزدیک ترین جمعه به ۱۹ دی ماه آیین گرامیداشت فتح میمک در منطقه عمومی میمک برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =