۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83595607
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایش ایرانی "بهار میاد" در جشنواره بین المللی تئاتر هند به صحنه رفت

دهلی نو-ایرنا- گروه کودکان و نوجوانان هنرمند ایرانی روز یکشنبه در شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر ِ"رایان هند" نمایش اجرا کردند.

به گزارش ایرنا، گروه سیمرغ از استان خراسان رضوی به عنوان نماینده ایران امروز نمایش بدون کلام "بهار میاد"را در پایتخت هند روی صحنه اجرا کرد.
مجید برومند مسئول گروه سیمرغ با یادآوری اینکه این گروه شامل ۲۶ کودک و نوجوان مشهدی هستند، توضیح داد: نمایش «بهار میاد» بدون کلام و تلفیقی از حرکت و موسیقی است و به معرفی آئین های نمایشی ایران می پردازد.
وی به حضور نماد «بز» در این اجرا اشاره کرد و افزود: در حوزه نشانه شناسی، طرح بز حکاکی شده بر سنگ نگاره های باستانی، نقوش «بز» بر کهن ترین سفالینه های ایران، «بز» در آئین های نمایشی، حکایت از حضور در زندگی و باور های مردم ایران زمین دارد.
برومند «بز» کوهی را نماد ایران باستان با مضمون آب خواهی، زایندگی، فراوانی نعمت و محافظت توصیف کرد و ادامه داد که «بز» در فرهنگ های گوناگون نماد آتش، پارسایی، پرتوی خورشید، پیروزی، دلاوری، گرما، تابستان، روان زندگی، قدرت و نیروی ابر انسانی، خردمندی و دانایی نیز هست.
شانزدهمین جشنواره بین المللی رایان از ۲۱ تا ۲۷ آذر با حضور گروه هایی از کشور های استرالیا، کانادا، کروواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، روسیه، سنگاپور، آفریقای جنوبی، اسلونی، سریلانکا، ترکیه، تایلند، انگلستان، زیمباوه، زامبیا، بنگلادش، ونزوئلا، هند و ایران در دهلی نو در حال برگزاری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =