۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83595598
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چین صنعت خودرو آلمان را تهدید کرد 

تهران- ایرنا- سفیر چین در آلمان روز یکشنبه نسبت به تبعات آتی حذف تجهیزات شرکت هوآوی از خودروهای آلمانی هشدار داد.  

به گزارش روزنامه چاینا مورنینگ، با توجه به آنکه سیاستمداران آلمانی به دنبال تصویب لایحه‌ای برای حذف نسل پنجم مخابراتی شرکت هوآوی از خودروهای آلمانی هستند، "وو کن" سفیر چین در برلین درباره عواقب آن هشدار داد.  
کن به روزنامه هندلزبلات گفت: اگر آلمان تصمیمی اتخاذ کند که منجر به محرومیت هوآوی از بازار آلمان شود، عواقبی به همراه خواهد داشت. دولت چین در برابر آن بیکار نخواهد ماند.  
دولت آلمان تاکنون در مقابل فشارهای آمریکا برای تحریم شرکت مخابراتی هوآوی مخالفت کرده اما زمزمه‌هایی برای تصویب لایحه خروج هوآوی از صنعت خودروی آلمان از طرف پارلمان این کشور به گوش میرسد.  
در همین رابطه قانونگذاران ائتلاف حاکم آلمان در صدد آن هستند لایحه‌ای مبنی بر ممنوعیت استفاده از تجهیزات غیراعتماد نسل پنجم شرکت هوآوی به تصویب برسانند.  
سابقه‌ی بدبینی دولت آمریکا به هوآوی به بیش از یک دهه می‌رسد. در این مدت آمریکا همواره به همکاری این شرکت و دولت چین با هدف جاسوسی شک داشته و بارها این موضوع را علنا اعلام کرده است. اما تنش و نزاع بین آمریکا و هواوی به شکلی که امروزه شاهد آن هستیم سابقه‌ای کمتر از دو سال دارد.  
تنش بین هوآوی و دولت آمریکا در آذر ۹۷ با انتشار گزارشی مبنی بر درخواست این کشور از متحدانش برای قطع رابطه با هواوی و درپی آن اعلام ممنوعیت خرید تجهیزات ساخت هواوی در ژاپن وارد مرحله‌ی جدیدی شد و با بازداشت منگ وانژو، مدیر مالی و دختر بنیان‌گذار شرکت، به اوج خود رسید.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =