علی‌نژاد: ایران یکی از توسعه یافته‌ترین مجموعه‌های تکواندو در دنیا است

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: تکواندو ایران یکی از توسعه یافته‌ترین مجموعه‌های تکواندو در دنیا است و در همه موارد یکی از بهترین فدراسیون‌های جهان به حساب می‌آید.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تکواندو امروز (یکشنبه) با حضور مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان،  سید محمد شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها،  کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک،  سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو،  مجید نیری سرپرست دبیری فدراسیون و دبیر برگزاری مجمع سالیانه، مهدی مستجاب الدعوه مسوول امور مجامع وزارت ورزش، زهرا سروی نایب رییس بانوان و همچنین روسای هیات‌های استانی و سایر اعضای مجمع در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه خیلی خوشحالم که در میان شما هستم، گفت: برای من توفیقی بود اولین مجمعی که حضور دارم، مجمع فدراسیون تکواندو باشد. این فدراسیون طی سال‌هایی که محمد پولادگر مسوولیت آن را برعهده داشته جزو فدراسیون‌های موفق ایران بوده و همیشه به طور ویژه روی آن حساب شده است.

علی‌نژاد افزود: به جرات می‌توان گفت مجموعه تکواندو ایران یکی از توسعه یافته‌ترین مجموعه‌های تکواندو در دنیا است و در همه موارد از جمله جمعیت، توسعه یافتگی متوازن میان استان‌ها و موضوعات فرهنگی یکی از بهترین فدراسیون‌های جهان به حسا ب می‌آید.

وی تصریح کرد: از المپیک سیدنی که تکواندو به طور رسمی وارد بازی‌های المپیک شد، همیشه این رشته یکی از رشته‌های مدال آور برای ایران بوده است و در مسابقات قهرمانی جهانی هم دو بار بر سکوی قهرمانی ایستاده‌ایم. در این دوره نیز باوجود شرایط خاصی که پیش آمد باز هم دو مدال ارزشمند کسب شد.

علی‌نژاد خاطر نشان کرد: خوشحال هستیم که دو سهمیه تکواندو برای حضور در بازی‌های المپیک۲۰۲۰ بدست آمد و امیدوارم سجاد مردانی هم سهمیه سوم را بدست آورد و در فروردین ماه نیز دختران بتوانند از طریق مسابقات قاره‌ای ۲ سهمیه دیگر کسب کنند تا تکواندو را در المپیک با ۵ سهمیه ببینیم.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: قطعا شما می‌دانید که رقبا نیز همانند شما کار و تلاش می‌کنند.  در بررسی که انجام شده فدراسیون تکواندو چین دو سال قبل از اینکه ایران طلای جهانی را کسب کند و در  سال ۱۹۹۷ تاسیس شد اما امروز و در فینال گرندپری موفق به کسب دو مدال طلا شد؛ این امر نشان می‌دهد رقبا خیلی جدی کار می‌کنند و اگر لحظه‌ای غفلت کنیم از مسیر اصلی منحرف می‌شویم.

علی نژاد خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های تکواندو ایران در حوزه نرم افزاری، سخت افزاری و منابع مالی بالا است. ورزش ایران روی تکواندو در المپیک ۲۰۲۰ حساب ویژه ای باز کرده است.   

اطین مقام مسوول تاکید کرد: قهرمانان مطلع باشند، آیین نامه‌ای تدوین شده و انشاالله در اولین ستاد بازی‌های المپیک و پارالمپیک این آیین نامه را مصوب خواهیم کرد و بلافاصله بعد از آن بخشی از پرداخت‌هایی که قول داده شده را به عزیزانی که کسب سهمیه کرده‌اند، پرداخت می‌کنیم.

وی در پایان گفت: با توجه به مشکلی که برای میرهاشم حسینی پیش آمد کمیته ملی المپیک با همکاری وزارت ورزش و جوانان هرچه از دستش بر می‌آمد انجام داد تا اگر نهایتا سهمیه وی کسب نشد بتوانیم از راه‌های دیگر احقاق حق کنیم و کمیته بین‌المللی المپیک نیز قول این موضوع را داد. برای تکواندو ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو آرزوی توفیق دارم و مطمئن هستم نمایندگان تکواندو ایران با تمام توان خواهند جنگید تا بهترین عملکرد خود را نشان دهند، هرچند ممکن است این کیفیت عملکرد به مدال منتهی نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =