فرماندار آستارا خواستار کارآفرینی سمن‌ها در حوزه گردشگری شد

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا با اشاره به وجود جاذبه‌ها و تفرجگاه‌های طبیعی متعدد در این شهرستان، سازمان های مردم‌نهاد را به کارآفرینی و درآمدزایی در حوزه گردشگری فراخواند.

حسن رستم زاد روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری آستارا اظهار کرد: فعالیت سازمان های مردم نهاد در پیشبرد برنامه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، نتایج خوبی در پی دارد و با تکیه بر توان و تخصص نیروهای جوان، در حوزه کشاورزی نیز تلاش کنند.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند با توجه به کشت گل گاو زبان در ۱۵۰ هکتار ار اراضی کشاورزی آستارا، با خشک کردن و فروش این گیاه دارویی به اشتغالزایی و درآمدزایی برسند.

وی ادامه داد: همایش علمی توسعه بومی با تکیه بر ایده های بومی به زودی در آستارا برگزار می شود و در این راستا سازمان های مردم نهاد، دانشگاه ها و دستگاه های متولی همکاری کنند.

فرماندار آستارا گفت: دشمنان از طریق جنگ نرم، زمینه ناامیدی جوانان را فراهم می کنند و باید عزت ملی و جایگاه برتر کشورمان در زمینه های علمی، پزشکی و فناوری به جوانان تبیین شود.

رستم زاد ادامه داد: نبود مهارت های لازم در بین جوانان، عامل مهمی در بیکاری آنهاست و باید در توانمندسازی آنان اقدامات بیشتر صورت گیرد تا بازار کار، جوانان دارای مهارت را به راحتی جذب کند.

فرماندار آستارا گفت: از برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی جوانان حمایت می کنیم و در این زمینه دستگاه های اجرایی مسئول، با برنامه ریزی مدون، دغدغه جوانان را کاهش دهند.

وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی جام صلح و دوستی با شرکت ورزشکارانی از پنج کشور حاشیه خزر، در اواخر دی ماه به میزبانی این شهرستان و در ۲۶ آذرماه نیز جشنواره شب چله با همکاری سازمان مردم نهاد پویندگان آرمان شهر در سالن آمفی تئاتر ارشاد برگزار خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =