۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83595528
۲ نفر

برچسب‌ها

آمریکا از سوئیس جنگنده دستِ دوم خریداری می‌کند 

تهران- ایرنا- نیروی دریایی آمریکا در حال مذاکره با ارتش سوئیس است تا ۲۲ فروند جنگنده دستِ دوم تایگر اف ۵ خریداری کند.  

به گزارش روزنامه سوئیسی سوناتاگز، دفتر فدرال تهیه تدارکات دفاعی آرام سویس تأیید می‌کند که مذاکراتی میان دو کشور برای فروش جنگنده‌های دستِ دوم انجام شده اما هنوز قراردادی به امضا نرسیده است.  
در بودجه دفاعی ۲۰۲۰ آمریکا مبلغ ۴۰ میلیون دلار برای تهیه هواپیماهای دستِ‌دوم سوئیس اختصاص داده شده و از آنجایی که بودجه دفاعی آمریکا باید ابتدا مورد تایید پارلمان قرار بگیرد در نتیجه باید گفت تحویل جنگنده‌های تایگر سوئیس به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت.  

نیروی دریایی ایالات متحده پیش از این نیز ۴۴ فروند هواپیمای تایگر اف ۵ را خریداری کرده بود و آن‌ها را در مانورهای آزمایشی مورد استفاده قرار داده بود.  
جنگنده‌های تایگر اف ۵ سوئیس حدود ۳۵ سال قدمت دارند و تقریباً نیم میلیون فرانک ارتش سوئیس در سال برای آماده بودن آنان هزینه می‌کند.  
سوئیس در مجموع ۱۰۰ فروند جنگنده نظامی از آمریکا خریداری کرده که ۵۳ مورد از آن‌ها باقی مانده و تنها ۲۶ فروند از آنان عملیاتی هستند.  

به گزارش رسانه‌های سوئیسی، ارتش این کشور  در حال حاضر به دنبال تهیه جنگنده‌های جدید با اختصاص ۶ میلیارد فرانک سوئیس است.  
در همین رابطه نیروی هوایی سوئیس در حال ارزیابی چهار پیشنهاد از شرکتهای فرانسوی و همچنین بوئینگ و لاکهید مارتین از ایالات متحده است. در توافق جدید، خرید از شرکت سوئدی ساب (Saab) نادیده گرفته شده است.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =