آغاز عملیات اجرایی پردیس تئاتر در منطقه کم برخوردار شیراز

شیراز-ایرنا- عملیات اجرایی ساخت پردیس تئاتر نصر در بلوار نصر که یکی از مناطق کم برخوردار شیراز به شمار می‌آید، در زمینی به مساحت پنج هزار و 800 مترمربع آغاز شد.

شهردار شیراز، یکشنبه در آیین کلنگ زنی این پروژه فرهنگی اظهار داشت: ساخت مجموعه فرهنگی و هنری پردیس تئاتر نصر که برای آن سه سالن تئاتر با ظرفیت ۲۵۰ ، ۱۷۰ و ۸۰ نفر پیش‌بینی شده است، ، ظرف یک سال آینده به اتمام خواهد رسید و این طرح در یکصدمین سالگرد شکل‌گیری تئاتر در شهر شیراز، افتتاح خواهد شد.

حیدر اسکندرپور افزود: معدل السلطنه، شهردار وقت شیراز که خود نیز هنرمند تئاتر بود و روی صحنه می‌رفت، ۹۹ سال پیش آغازگر هنر نمایش در این شهر بود و پردیس تئاتر نصر که امروز (بیست و چهارم آذرماه) عملیات اجرایی آن آغاز شد، همزمان با جشنواره تئاتر فجر سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: توسعه پایدار شهرها در گروه توسعه در همه حوزه‌ها به ویژه مقوله فرهنگی است و برای این هدف باید فضاهای هنری و مجموعه‌های فرهنگی ایجاد شود.

شهردار شیراز ادامه داد: در ماه‌های آتی، کلنگ چندین مجموعه فرهنگی و هنری دیگر در کلانشهر شیراز به زمین خواهد خورد که امیدواریم این مجموعه‌ها در آینده بتواند به توسعه فرهنگی این شهر کمک کند.

در آیین کلنگ زنی پردیس تئاتر نصر که در حوزه شهرداری منطقه 11 شیراز در بلوار نصر برگزار شد، شماری از مسوولان شهری، استانی و هنرمندان فارس از جمله رحیم هودی بازیگر پیشکسوت تئاتر حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =