۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83595511
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۶۸ نفر با تولید صنایع دستی در اردبیل شاغل شدند

اردبیل - ایرنا - سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: امسال اشتغال ۴۶۸ نفر از محل تولید صنایع دستی در این استان محقق شد.

ناصر محمودی روز یکشنبه اظهار داشت: در این مدت از محل اعتبارات مشاغل خانگی با پرداخت تسهیلاتی بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال برای ۱۶۰ نفر اشتغال‌زایی شد.

او افزود: از محل تفاهم‌نامه با بانک گردشگری و اجرای ۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال نیز ۲۵۶ نفر صاحب شغل شده‌اند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اشتغال حاصل از تسهیلات روستایی نیز ۵۲ نفر است که تسهیلاتی بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال پرداخت شده است.

به گفته محمودی، در سال رونق تولید تعهدات اشتغال حوزه صنایع دستی ۷۴۲ نفر بود که تاکنون در مجموع ۴۶۸ نفر صاحب شغل شده‌اند.

اردبیل از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته‌های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می‌کنند.

بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.

چرم و ملیله اردبیل، معرق نمین، مرصع و معرق سنگ خلخال، گلیم عنبران، جاجیم بافی، قالی بافی، پالاز بافی، ورنی بافی، تراش شیشه، مسند بافی، سفالگری، چاقو سازی، قلم زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =