سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی شهرستان اردبیل توسعه یافت

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی اردبیل از پیشرفت و توسعه اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در اراضی این شهرستان خبر داد.

علی‌حسین احدی‌عالی روز یکشنبه در جلسه بررسی روند پیشرفت فیزیکی و رفع موانع و مشکلات احتمالی اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی اردبیل افزود: این مدیریت با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در راستای توسعه سیستم‌های نوین آبیاری اقدام به شناسایی و تشکیل ۲۸۶ پرونده در سطح بیش از هفت هزار هکتار کرده که در مراحل مختلف اجرا قرار دارند. 
 وی اظهارداشت: این آمار نشان دهنده افزایش آگاهی و رضایت کشاورزان و پذیرش این تکنولوژی از سوی کشاورزان منطقه است.

او گفت: امسال در سطح ۲۹۵ هکتار از اراضی خرد کشاورزی این شهرستان ، سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار و کم‌فشار اجرا شده که از تسهیلات اختصاص یافته دولت بهره‌مند شده و و حدود ۲۶۶ هکتار نیز در حال اجرا می‌باشد.

وی تشریح کرد: اقدامات ترویجی متعدد در راستای ترغیب و تشویق کشاورزان ،آموزش و آگاهی‌دهی و افزایش دانش فنی کشاورزان با برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی – ترویجی متعدد ، دیدار با کشاورزان و آموزش چهره به چهره توسط کارشناسان در روستاها و مراکز ، پخش اطلاعیه‌های فنی در روستاها ، تشکیل جلسات متعدد در جهت رفع موانع و مشکلات احتمالی و بازدیدهای آموزشی – ترویجی از جمله اقدامات موثر این مدیریت برای توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع است.

وی حمایت دولت و ارائه تسهیلات بلاعوض دولتی را از دیگر عوامل تاثیرگذار در افزایش روند تقاضا ذکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =