ناوگان عمومی، تنها در سه درصد تصادفات جاده‌ای مقصر است

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: سهم حمل و نقل عمومی در جابه جایی مسافر ۳۵ درصد اما نقش این بخش در وقوع حوادث ترافیکی جاده‌ای تنها سه درصد است.

داریوش باقرجوان روز یکشنبه در همایش بزرگداشت هفته حمل و نقل و رانندگان خراسان شمالی با تاکید بر بالا بودن ایمنی سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: اگرچه حتی یک کشته هم در تصادفات، زیاد است اما باید به مردم اطمینان داد که رانندگان حمل و نقل عمومی، عمدتا حرفه ای و اخلاق‌مدار هستند.

وی گفت: مردم باید اعتماد کنند که حمل و نقل عمومی با کمترین مخاطره، به آنان خدمات رسانی می کند، البته اکنون شاهد آشتی مردم با حمل و نقل عمومی هستیم

باقرجوان افزود: برای توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش رغبت مردم به مسافرت با این ناوگان، باید ایمنی و ارتقای سطح خدمات و مشتری مداری رعایت شود.

وی گفت: هنوز ظرفیت اشغال صندلی ناوگان حمل و نقل عمومی به حد اشباع  و اقتصادی نرسیده است اما اعتماد مردم به این بخش بازگشته است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: اگر می خواهیم مردم در مسافرت، وسیله شخصی را کنار گذاشته و با ناوگان عمومی سفر کنند، باید مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم گفت: نوسازی ناوگان تجاری، در بخش مسافر و بار نیازمند پرداخت تسهیلات ارزان قیمت است.

علی اصغر بدیعی مقدم اظهار داشت: هر ساله شاهد هستیم که میانگین سن ناوگان حمل و نقل عمومی، تا حدی کاهش می یابد و در این زمینه نیاز است تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شود.

وی گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان شمالی، جوان تر از میانگین کشوری است و این یک ظرفیت خوب برای این استان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: آمادگی داریم تا ظرفیت بزرگ حمل و نقل عمومی این استان را در اختیار سایر استان ها نیز قرار دهیم.

در این آیین از ۲۰ نفر از رانندگان بخش حمل و نقل عمومی خراسان شمالی قدردانی شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =