۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 83595486
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه لباس" من ایرانیم" در اصفهان گشایش یافت

اصفهان- ایرنا- نمایشگاه عرضه لباس ادوار مختلف ایران با عنوان "من ایرانیم" روز یکشنبه با حضور جمعی از مسوولان در سرای عطار شهر اصفهان گشایش یافت.

لیلا لندی اصفهانی رییس مرکز تخصصی بانوان آفتاب اصفهان در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا گفت: امروز شاهد افتتاح نمایشگاه لباس من ایرانیم بودیم که مورد استقبال طراحان لباس و مسوولان قرار گرفت.

وی اظهارداشت: لباس‌ها به صورت سنتی و مدرن و یا تلفیقی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد که علاوه بر آن قاب‌هایی در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۴۵ اثر به صورت قاب در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد، بیان کرد: حدود ۲۱ اثر لباسی و بقیه به صورت مصور به نمایش درآمد همچنین ماکتی در این نمایشگاه وجود دارد که فرهنگ عامه و آداب و رسوم اصفهان در دوران صفویه و قاجار به تصویر کشیده شده است.

لندی تصریح کرد: سال گذشته از منشور لباس و پوشش ایرانی- اسلامی شهر اصفهان رونمایی کردیم که در این منشور بیان شده بود که دستگاه‌ها و تشکلهای مردمی  کنار یکدیگر حرکتی به تولید ملی و پوشاک بدهند.

وی اضافه کرد: در منشور لباس در مرحله اول شناسایی ۳۰۰ طراح شهر اصفهان صورت گرفت و در این راستا نمایشگاه‌های فصلی مفهومی از جمله عاشورا، دوران‌های مختلف در لباس و فرهنگ عامه و تلفیق آن در معماری را برگزار کردیم.

رییس مرکز تخصصی بانوان آفتاب اصفهان گفت: نباید در حوزه لباس و پوشش موازی کاری صورت بگیرد تا حرکت‌ها و نمادهایی از پوشاک را به یادگار بگذاریم تا به اقتصاد و فرهنگ کمک کنیم.

به گفته وی با برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌توان به اقتصاد و صنعت هنر اصفهان کمک کرد.

لندی خاطرنشان کرد: از حوزه‌های پوشاک، اصناف، اداره ارشاد  همراهی در این زمینه را خواستار هستیم تا صنعت مد و لباس شهر همان گونه که قدمتی از زمان صفویه تاکنون در اصفهان داشته بیشتر بدرخشد.

وی ادامه داد: باید به بهترین نحو صنعت مد و لباس شهر اصفهان را پیاده سازی کنیم و حتی نمایشگاه‌های برون مرزی و نمایشگاه پایدار در صنعت پوشش شهر اصفهان و لباس به صورت زیرساختی تعریف کنیم.

مرکز تخصصی بانوان آفتاب اصفهان وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان است، این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۱۶  هر روز و تا ۲۶ آذرماه در سرای عطار  دایر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =