۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83595482
۰ نفر

برچسب‌ها

امضای توافقنامه هماهنگی سرمایه گذاری بین قطر و روسیه

تهران -ایرنا - روسیه و قطر روز یکشنبه یک توافق نامه همکاری جهت تشکیل تیم مشترک کاری برای هماهنگی های لازم در زمینه فعالیت ها و اجرای پروژه های سرمایه گذاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه قطری «الخلیج الجدید»،   «الکساندر استاگلو» رییس شورای اداری صندوق روس کنگرس در حاشیه همایش دوحه در خصوص این توافق نامه اعلام کرد که با تشکیل تیم کاری مشترک زمینه تبادل اطلاعات درباره پروژه ها برای سرمایه گذاری میان دو کشور فراهم می شود.

تشکیل تیم مزبور باعث می شود که اطلاعات تحلیلی، آمار و حقوقی میان دو طرف رد و بدل شده و با حمایت متقابل از شرکت های هر دو کشور زمینه برای ورود این شرکت ها به بازار روسیه و قطر فراهم شود.

استاگلو هدف از این اقدام را جذب سرمایه گذاران برای حمایت و انجام پروژه های اقتصادی در بخش های بانکی، بیمه، زیر ساخت، انرژی، ورزشی، گردشگری میان دو طرف عنوان کرد.

همایش دوحه فعالیت خود را از دیروز شنبه با سخنرانی تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با عنوان «تجدید مدیریت در دنیای چند قطبی» آغاز کرد.

همایش بین المللی دوحه که به مجمع دوحه هم معروف است در سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان بستری برای کشورهای مختلف جهان به منظور گفت وگو و تبادل نظر در مورد چالش های مهم جهانی راه اندازی شد.

در این مجمع سالانه شخصیت های بین المللی شامل رهبران  کشورها، اندیشمندان و سیاست گذاران  برای ارائه جدیدترین دیدگاه ها در مورد وضعیت حاکمیت جهانی و چالش های آن گردهم می آیند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =