افزون بر ۵ هزار دانشجو معلم در اصفهان تحصیل می‌کنند

اصفهان- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: اکنون بیش از پنج هزار دانشجو معلم در پردیس‌های این دانشگاه در استان تحصیل می‌کنند.

شهرام عروف زاد روز یکشنبه در آیین تجلیل از دانشجویان فعال و برتر دانشگاه فرهنگیان استان افزود: رهبر معظم ‌ انقلاب انتظار دارند دانشجوی ما آرمان گرا، اهل علم و دانش باشد و در کنار تحصیل هدف‌گذاری سیاسی و اجتماعی داشته باشد و از این رو با تعریف یک برنامه برای خود مسیر خود را مشخص کنیم.
 وی اضافه کرد: امروز سطح سواد دانشجوی دانشگاه فرهنگیان بسیار خوب است و نمود آن در قبولی کارشناسی ارشد مشهود است.
رییس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان اضافه کرد: اگر قرار است پیشرفتی صورت گیرد مبدا آن دانشگاه است و لذا باید خود را برای نیل به این هدف آماده کنیم.
عروف زاد اضافه کرد: مسئولیت‌هایی که برای دانشگاه فرهنگیان تعریف شد وظیفه همه را سنگین کرده است.
وی خاطرنشان کرد: جایگاه این دانشگاه  باید در بین سایر دانشگاه‌ها در سطح قابل قبول اجتماعی ارتقا پیدا کند.
رییس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان ادامه داد: هویت دانشگاه باید در رفتار، منش، سلوک و تعاملات اجتماعی آینده مشهود مشهود باشد.
 معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه معلم علاوه بر نقش آموزشی نقش مربیگری هم دارد، گفت: معلم به واسطه اینکه نقش الگویی پیدا می‌کند، در سرنوشت دانش‌آموز بسیار موثر است.
مهدی اسماعیلی افزود: نقش مربی ایجاد نمی‌شود مگر اینکه معلم در گام اول خود را تربیت کند و باید آنقدر قوی باشیم که تاثیر گذار شویم.
وی گفت: فرصت دوران دانشجویی را برای مهارت‌آموزی، کسب دانش و تجربه و تربیت خود صرف کنیم و مراقب  جایگاه مربیگری خود باشیم.
اسماعیلی با بیان امروز دانش‌آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی مانند نزاع، خشونت هستند، تاکید کرد:  پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از وظایف آموزش و پرورش است و این‌ مسائل زمانی محقق می‌شود که اول خود را تربیت کنیم، باورهای خود را تقویت کنیم تا نقش الگویی و تربیتی صحیحی برای دانش‌آموزان داشته باشیم.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر معلم از نظر آموزشی و پرورشی آمادگی لازم را نداشته باشد نمی تواند به وظیفه خطیر خود به خوبی عمل کند.
علیرضا نصر افزود: دانشجو معلم‌ها، تربیت نسل آینده را به عهده دارند و لذا باید خود را برای این رسالت آماده کنند.
وی ادامه داد: رمز موفقیت معلم دوستی با دانش آموزان است و تلاش کنید با رساترین و کوتاه ترین جملات با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و پیام خود را به او منتقل کنید.
دومین همایش تجلیل از فعالان دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در پردیس شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.
دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان دارای پنج پردیس شهید رجایی، شهید باهنر، شهید آیت، فاطمه الزهرا (س) و امام خمینی (ره) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =