اولین مدال ایران در قهرمانی جهان قزاق کورس

تهران- ایرنا- نماینده وزن منهای 100 کیلوگرم ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان «قزاق کورس» نخستین مدال رسمی کشورمان را در این رشته رقم زد.

رقابت‌های قهرمانی جهان قزاق کورس از امروز به میزبانی قزاقستان آغاز شد و در روز نخست ایران تنها یک نماینده در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم داشت و اولین مدال رسمی ایران در این رشته به دست آمد.

این رقابت‌ها با حضور ۲۵۰ شرکت کننده از ۴۹ کشور جهان از امروز (یکشنبه ۲۴ آذرماه) به میزبانی قزاقستان آغاز شده است.

در روز نخست نمایندگان اوزان منهای ۵۵، منهای ۶۰، منهای ۹۰، منهای ۱۰۰ و به علاوه ۱۰۰ کیلوگرم به روی تاتامی می‌روند و فردا و در روز پایانی رقابت‌ها اوزان منهای ۶۶، منهای ۷۴، منهای ۸۲، وزن آزاد انجام خواهد شد.

احمد یزدان پناه به عنوان اولین نماینده ایران امروز در وزن منهای ۱۰۰کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفت. او در اولین مبارزه خود با نماینده استونی روبه‌رو و موفق شد در مدت کمتر از 2 دقیقه ، حریف خود را با ضربه فنی مغلوب کند. او در دومین مبارزه نیز در کمتر از ۳۰ ثانیه حریفی از قرقیزستان را با شکست بدرقه کرد.

سومین حریف یزدان‌پناه از کشور برزیل بود که نماینده کشورمان در کمتر از یک دقیقه این رقیب را هم از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

یزدان پناه در مرحله نیمه نهایی با قبول شکست مقابل حریفی از کشور میزبان به مدال برنز بسنده کرد.

حسین قمی، مسوولیت سرمربیگری تیم ملی قزاق کورس را بر عهده دارد و پیمان ترکاشوند به عنوان رییس کمیته قزاق کورس ایران ، تیم کشورمان را همراهی می‌کند.

لازم به ذکر است؛ آرش میراسماعیلی، رییس  فدراسیون جودو نیز به دعوت رییس فدراسیون جهانی قزاق کورس به قزاقستان رفته است و مسابقات را از نزدیک تماشا می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =