۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 83595445
۰ نفر

برچسب‌ها

خبر کشف قرص درون یک کیک در نیشابور تکذیب شد

مشهد- ایرنا- فرماندار نیشابور گفت: خبر مربوط به کشف قرص درون یک کیک در این شهرستان شایعه است و صحت ندارد.

علیرضا قامتی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر کشف قرص درون یک کیک در یکی از مدارس روستای باغشن‌ گچ نیشابور این موضوع جهت بررسی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این کیک ظاهرا از مغازه‌ای توسط یک دانش‌آموز خریده شده بود و پس از آزمایش‌های لازم مشخص شد که ماده مشکوک خامه خشک شده کیک بوده است.
او اضافه کرد: شهروندان جهت تهیه مواد غذایی به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنند و موارد مشکوک را در صورت مشاهده به سرعت گزارش کنند.

اواخر هفته گذشته تصاویری در فضای مجازی مبنی بر وجود قرص و کپسول در کیک و برخی فرآورده‌های غذایی منتشر شد و نگرانی هایی را دامن زد. 

امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوع جاسازی قرص در کیک ها امنیتی است که با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب صنعت غذایی انجام شده است.

سعید نمکی در حاشیه همایش پوشش همگانی سلامت در وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران افزود: موارد جاسازی قرص در کیک ها در بیرون از چرخه تولید و توزیع رسمی بوده است و همکاران ما در حوزه های امنیتی و اطلاعاتی در حال پیگیری موضوع هستند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: هیچ مورد مسمومیت ناشی از مصرف این کیک ها تاکنون نداشته ایم و به زودی جزییات بیشتری در این خصوص به مردم اعلام می شود.

شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =