جریان المستقبل لبنان حمله به دفتر خود و جریان آزاد ملی را محکوم کرد

بیروت – ایرنا – جریان المستقبل حمله ی افراد ناشناس با بمب های دست ساز ( کوکتل مولوتف) به دفاتر محلی این جریان به رهبری «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی و هم چنین حزب مسیحی «جریان آزاد ملی» به رهبری «جِبران باسیل» وزیر امور خارجه ی لبنان، در منطقه ی عکار در شمال این کشور را محکوم کرد.

جریان المستقبل در بیانیه ای که امروز (یکشنبه) در خبرگزاری ملی لبنان منتشر شد تاکید کرد: این اقدام ها از ساکنان عکار به دور است و کار آدم های ترسو است.

در این بیانیه از همه ی معترضان خواسته شده با آگاهی و هوشیاری مانع تکرار این گونه حادثه ها بشوند زیرا ممکن است لبنان را به جنگ داخلی و طایفه ای بکشاند.

جریان المستقبل از نیروهای امنیتی و قضایی، خواستار تسریع در شناسایی و مجازات عوامل آتش زدن دفاتر این جریان و جریان مسیحی آزاد ملی شد.

آتش زدن ساختمان و دفاتر حزبی دو جریان یاد شده که صبح امروز و به ترتیب در شهرک «خریبه الجُندی» و «جدیده الجومه» در منطقه ی عکار در شمال لبنان روی داد موجب شد سالن اصلی و هر آن چه درون آن ها بود در آتش بسوزد.

هنوز هیچ کس مسئولیت این ۲ حمله را که با موج محکومیت از طرف مقام های سیاسی و حزبی از جمله جریان آزاد ملی لبنان مواجه شد بر عهده نگرفته است.

افراد ناشناس پس از آتش زدن دفاتر یاد شده، فرار کردند و پلیس جنایی و نیروهای امنیتی عکار تحقیق برای شناسایی هویت عاملان آن را آغاز کرده اند.

از سوی دیگر، شماری از جوانان معترض، عصر امروز  بزرگراه بیروت - طرابلس و نیز جاده ی اصلی عکار – طرابلس را در اعتراض به وضع موجود و نیز بازداشت «ربیع الزین» یکی از هوادارانشان و از فعالان سیاسی لبنان را مسدود کردند.

در آستانه ی رایزنی های سیاسی میان نمایندگان مجلس و رییس جمهوری لبنان برای تعیین نامزد نخست وزیری، که قرار است فردا دوشنبه در دو نوبت صبح و عصر در کاخ بعبدا در شرق بیروت انجام شود، تنش سیاسی و امنیتی در لبنان بالا گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =