۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83595412
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شمار مسافران ورودی به هنگ کنگ یک میلیون نفر کاهش یافت

پکن- ایرنا- روزنامه استاندارد از شرق آسیا گزارش کرد شمار مسافران ورودی به هنگ کنگ از طریق فرودگاه بین المللی این شهر در سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تا یک میلیون نفر کاهش یافته است.

این نشریه روز دوشنبه در گزارشی خاطر نشان کرد در ماه نوامبر امسال شمار مسافرانی که از فرودگاه بین المللی هنگ کنگ وارد این منطقه شدند نزدیک به یک میلیون نفر در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کاهش داشت.

گزارش می افزاید که این بدترین وضعیت ورودی مسافران از طریق این فرودگاه به هنگ کنگ در یک دهه گذشته محسوب می شود که معلول ناآرامی ها و اعتراضات ماه های گذشته در این منطقه است.

این در شرایطی است که بر اساس گزارش تلویزیون هنگ کنگ، شمار حملات آشوبگران به فروشگاه ها،  مغازه ها و مکان های عمومی افزایش یافته است.

گزارش ادامه می دهد که در روزهای اخیر شمار زیادی از افرادی که لباس های سیاه بر تن و ماسک هایی برصورت داشتند به شمار زیادی از فروشگاه ها حمله کردند.

در ماه نوامبر امسال نزدیک به پنج میلیون مسافر وارد فرودگاه بین المللی هنگ کنگ شدند که در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۱۶ درصد کاهش یافته است.

بیشترین کاهش شمار مسافران مربوط به اتباع چین،  کشورهای آسیای شرقی و آسیای جنوب شرقی بوده است بسیاری از مسافران نیز از هنگ کنگ به عنوان فرودگاه ترانزیت استفاده کرده اند.

در مجموع بین ماه های اوت تا نوامبر امسال شمار مسافرانی که وارد فرودگاه بین المللی هنگ کنگ شده اند نزدیک به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر کاهش داشته است.

هنگ کنگ در پنج ماه گذشته به دلیل نارضایتی مردم از لایحه استرداد مجرمان هنگ کنگی به چین دچار نا آرامی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =