نگاه امام جمعه و استاندار کرمان پیرامون ماموریت حساس سازمان تبلیغات اسلامی

کرمان - ایرنا - امام جمعه و استاندار کرمان کرمان معتقدند که در شرایط کنونی سازمان تبلیغات اسلامی ماموریتی حساس، دقیق و هوشمند دارد و باید با همه ظرفیت‌های موجود تبلیغی در حوزه تبلیغ و رساندن احکام دین، به جامعه اسلامی تلاش مضاعفی کند.

امام جمعه کرمان :سازمان تبلیغات اسلامی ماموریتی حساس و هوشمند دارد 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در آیین معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی ماموریت های مهمی دارد و کارهایی که در ۴۰ سال اول انقلاب انجام داده و خدمات ارزشمندی به حوزه فرهنگ دینی رسانده که قابل توجه است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با بیان اینکه قبلا تبلیغات اسلامی و مذهبی سنتی انجام می شد تصریح کرد: سازمان تبلیغات در حوزه های مختلف تبلیغی در ۴۰ سال گذشته ماموریت خود را به صورت جدی آغاز کرد تا در این دوره به غم کمبود بودجه، به یک نهاد پویا و قدرتمند با تخصص های متعدد تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه حوزه خدمت سازمان تبلیغات بسیار وسیع و قوی است تاکید کرد: این سازمان از یک وزارتخانه چیزی کم ندارد و امیدواریم فعالان این عرصه بتوانند کار سخت را به خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به خدمات مدیریت قبلی اداره نبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: همیشه افرادی که مسئولیتی به عهده می گیرند باید مسئولیت خود را به دیگری واگذار کنند و از خدمات مدیران قبلی تشکر می کنیم و برای مدیریت جدید که فردی پرکار، پرنشاط و جهادی است، آرزوی موفقیت می کنم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سازمان تبلیغات یک نهاد انقلابی و جوشیده از دل انقلاب است گفت: وشاید هدف و فلسفه وجودی آن بحث تبلیغات اسلامی است اما ۲ بال حرکتی این مجموعه عظیم مردم و حوزه های علمییه هستند.

حجت الاسلام غلامحسین حقانی افزود:تصدی گری تبلیغات می تواند ضعف های سازمانی ما را رفع و کار را با سرعت به سمت تعالی انقلاب اسلامی و  آنچه در بیانیه گام دوم ابلاغ شده پیش ببرد.

وی تاکید کرد: هر وقت کار از دست مردم گرفته شد با سختی بیشتری پیش رفت لذا مردم و حوزه ها در این مسیر سخت کمک کار تبلیغات اسلامی باشند.

امروز فرصت مناسبی برای فعالیت های مذهبی فراهم شده است

 استاندار کرمان با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی بدنبال فرصتی برای نشر و عرضه فرهنگ اسلامی به جامعه بود گفت: امروز انواع امکانات اعم از سازمان تبلیغات اسلامی ، صدا و سیما و فضای مجازی وجود دارد و فرصت خوبی برای فعالیت مذهبی فراهم شده است.

محمد جواد فدایی  در آیین معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: ارتقای فرهنگ اسلامی و مذهبی و حفظ اعتقادات مردم جزو اهداف انقلاب اسلامی است و معتقدیم  سعادت در علم و عمل به دستورات اسلامی است.

وی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی کار مهم و فرصت خوبی دارد و باید با همت این سازمان فرهنگ اسلامی و مذهبی را در جامعه ایجاد کنیم که کار مهم، بزرگ و ارزشمندی به غیر از آن وجود ندارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه باید ابزار و محتوی را به روز کنیم تاکید کرد: به عنوان استانداری آماده همکاری هستیم و باید فضایی ایجاد شود تا مردم به تبلیغات اسلامی اقبال داشته باشند.

وی اظهار داشت: همانطور که اعتقادات ما باعث مبارزه با ظلم و پیروزی انقلاب شد، باید آن را حفظ کنیم و به نسل های بعد انتقال دهیم.

 آیین تکریم و معارفه مدیران کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان عصر روز یکشنبه با حضور حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام غلامحسین حقانی به عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان معرفی شد و از خدمات حجت الاسلام علی جلالی تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =