شیلات مناسب شرایط اقلیمی قم توسعه می‌یابد

قم – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: توسعه شیلات مناسب شرایط اقلیمی قم ازجمله تولید ماهی تیلاپیا تا سطح یک هزار تن در دستور کار این سازمان است.

عباس پورمیدانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد:‌ تلاش برای ایجاد هفت واحد تولید ماهی خاویاری از دیگر اقدام‌های سازمان جهاد کشاورزی قم برای گسترش فعالیت‌های این بخش اقتصادی استان است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین رویکرد سازمان جهاد کشاورزی قم تامین امنیت غذایی شهروندان است و در این زمینه به دنبال افزایش سطح تولید و حمایت از بهره‌برداران هستیم.

پورمیدانی گفت:‌ راهبرد اصلاح الگوی کشت نیز در ۲ دشت وسیع استان پیگیری می‌شود و همچنین برای افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی، توسعه کشت گلخانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم.

وی بیان کرد: تلاش داریم سطح گلخانه‌های استان تا پایان سال به ۱۲۰ هکتار برسد که رشد کمی و کیفی خوبی در حوزه کشاورزی قم به‌حساب می‌آید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: توسعه گیاهان دارویی که سطح زیر کشت آن اکنون به ۶۰۰ هکتار رسیده است همچون گل محمدی و گیاهان کم آب بر نیز در بخش کشاورزی قم با جدیت دنبال می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت سال جاری،‌ ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۱۲۰ تن در استان انجام‌شده است.

پور میدانی گفت: برای توسعه فعالیت‌های بخش کشاورزی، بسیاری از موانع رونق تولید در این بخش برداشته‌شده است.

وی افزود: در همین رابطه ۶۰ هزار تن نهاده دامی و زراعی در اختیار فعالان این بخش قرارگرفته که موجب تولید و اشتغال فراوان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =