دانشگاه آزاد زواره اردستان در راستای طرح‌های اشتغال‌زا گام برمی‌دارد

کاشان- ایرنا- سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی زواره اردستان گفت: این مجموعه در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا گام برداشته و در همین راستا مزرعه سه هکتاری گل محمدی شهید امید اکبری ساخته می‌شود.

مصطفی صادقی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران اردستان بیان کرد: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، ایجاد اشتغال و درآمدزایی از سوی دانشگاه با کمک فردی نیکوکار با اعتبار اولیه ۱۵۰ میلیون ریال در حال اجرا است و اسفندماه نسبت به کشت نشا در آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: همچنین در راستای توانمندسازی دانشجویان و ایجاد درآمد پایدار نسبت به راه‌اندازی ۲ کارگاه تولید و ساخت هود آشپزخانه و تردمیل اقدام شد که با تکمیل طرح برای ۳۰ نفر اشتغال‌زایی می‌شود و دانشجویان در کنار تحصیل، اوقات فراغت خود را در این کارگاه‌ها مشغول به کار شده و هزینه تحصیل و زندگی خود را تامین می‌کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی زواره اردستان اضافه کرد: موافقت‌نامه راه‌اندازی طرح دانش‌ بنیان- فرهنگی کویرنوردی هم دریافت شده و اعضای هیات علمی با خانواده و دانشجویان می‌توانند در کویر اسکان یافته و از ظرفیت‌های منطقه از جمله در زمینه ستاره‌شناسی استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به ساخت مهمانسرا و سوییت، سه کلاس درس و سالن اجتماعات با همکاری افراد نیکوکار تشریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی، بودجه پژوهشی جذب شده چندان زیاد نیست اما کار پژوهش تعطیل نشده و با فعال‌سازی بسیج دانشجویی، اقامه نماز جماعت، برگزاری کرسی آزاد اندیشی و تشکیل کارگاه‌های بررسی موضوعات بیانیه گام دوم انقلاب اقدام شده است.

صادقی همچنین از ساخت سردرب ورودی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زواره از سوی فردی نیکوکار خبر داد و گفت: مجوز راه‌اندازی مدرسه سما نیز صادر شده که امید می‌ورد مهر سال ۹۹ آماده بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی این واحد آموزشی در سال ۱۳۸۲ یادآور شد: دانشگاه آزاد زواره یک‌هزار و ۷۰۰ نفر دانش‌آموخته و در زمان حاضر نیز ۳۶۵ دانشجو در چهار رشته کاردانی و هفت رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دارد.

زواره در فاصله نزدیک به ۱۴ کیلومتری اردستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =