۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83595381
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ مورد کیک آلوده در لرستان مشاهده شد

خرم آباد - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۶ مورد کیک آلوده به قرص های ناشناس در چهار شهر استان مشاهده شد.

امین حسنوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مشاهده کیک های آلوده در خرم آباد، ازنا، الیگودرز و بروجرد گزارش شده که  قرص‌های مشکوک در حال آزمایش و آنالیز هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر مسمومیت با کیک های آلوده به قرص در استان مشاهده نشده اظهار داشت: پس از انجام آزمایش های لازم نوع قرص و احتمال آلوده بودن آنها اعلام خواهد شد.

حسنوند تاکید کرد: برخلاف برخی شایعات در خصوص مشاهده قرص های برنج و متادون در کیک ها، تاکنون موردی از این قرص ها در استان مشاهده نشده و کیک های آلوده نیز از یک برند خاص نیستند.

این در حالیست که فرهادی رییس آموزش و پرورش الشتر از مشاهده کیک های آلوده به قرص در مدارس این شهرستان خبر داده اما دانشگاه علوم پزشکی این اظهارات را تایید نکرد.

گفتنی است مسوول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان دیروز به ایرنا گفت: تاکنون هیچ موردی از کیک های آلوده در لرستان گزارش نشده است.

فرشاد بازوند افزود: در این راستا از طرف وزارت آموزش و پرورش نیز دستورالعملی ابلاغ نشده ودر این راستا منتظر جواب وزارتخانه هستیم.

وی با بیان اینکه بدون دریافت دستورالعمل وزارتخانه امکان هیچگونه اقدامی در استان وجود ندارد، اظهار داشت: ابلاغ به مدارس در خصوص ممنوعیت فروش کیک و بیسکوییت باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می شود و از طرفی شرکت های تولیدی مواد غذایی از این اقدام شاکی می شوند.

مسوول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: در راستای پیشگیری از هر گونه اتفاق احتمالی امروز بخشنامه ای به منظور احتیاط هر چه بیشتر، به مدارس جهت جلوگیری از هر گونه خرید بدون مجوز ارسال خواهد شد.

بازوند با بیان اینکه سازمان دانش آموزی مسوول خرید و عقد قرارداد با شرکت های مواد غذایی در مدارس است، بیان کرد: آموزش و پرورش مسوول نظارت بر عرضه اینگونه مواد است.

به گزارش ایرنا، به گفته مسئولان وزارت بهداشت تاکنون هیچ سندی که  تایید کند این کیک‌ها در اندازه وسیع و گسترده تولید یا توزیع شده‌اند وجود نداشته و بیشتر به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای حاشیه‌سازی صنعت غذایی کشورمان و بازارهای صادراتی آن است.

محمد حسین عزیزی مدیرکل نظارت برفرآورده های غذایی وزارت بهداشت در این باره اعلام کرد: جاسازی قرص و کپسول در برخی کیک های برند ایرانی به صورت عمدی و پس از کارخانه انجام شده و احتمالا یک اقدام برای تشویش اذهان عمومی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =