۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83595372
۰ نفر

برچسب‌ها

دریاچه اوان باید به تله‌سی‌یژ مجهز شود

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: با هدف تقویت گردشگری در دریاچه اوان الموت باید اقدام به نصب و راه اندازی تله‌سی‌یژ (نوعی وسیله جابه جایی که در پیست های اسکی و اماکن تفریحی جانمایی می‌شود) در این نقطه کرد.

علی فرخ زاد روز یکشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات سرمایه گذاری در دریاچه اوان الموت قزوین افزود:  در همین رابطه با سازمان همیاری‌های شهرداری مذاکره شده تا هرچه سریع‌تر این مهم برنامه‌ریزی شود.

این مسوول با بیان اینکه وضعیت سرمایه گذاران و طرح های مربوط به آنها در خصوص دریاچه اوان باید تا قبل از نوروز ۹۹ مشخص و تعیین و تکلیف شود، گفت: استاندار بارها تاکید داشته که دستگاه‌های متولی باید با سرمایه‌گذار دریاچه اوان همکاری کرده تا اهداف مورد نظر محقق شود.

فرخ‌ زاد با بیان اینکه اراضی ۷۰ هکتاری اطراف دریاچه می‌تواند برای اجرای طرح های گردشگری مربوط به این دریاچه مورد استفاده قرار گیرد،گفت: در طرح مطالعاتی سرمایه‌گذار لازم است که الحاق و واگذاری این اراضی برای توسعه طرح گردشگری مورد بررسی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین بر تدوین یک رژیم حقوقی برای دریاچه اوان تاکید کرد و توضیح داد: این رژیم حقوقی باید تا ظرف مدت یک ماه با هدف برنامه‌های نگهداری، حفاظت و حریم دریاچه اوان تدوین و ارائه شود.

فرخ زاد خاطرنشان کرد: جاذبه هایی چون چنار خونبار روستای زرآباد، مجتمع لاله و دیگر مناطق گردشگری الموت نیز باید در کنار همین مجموعه دیده شود و مزیت‌های طرح نیز برای جوامع محلی و بومی منطقه تبیین و تشریح شود .

وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای توسعه هرچه بیشتر سرمایه‌گذاری و خدمات در حوزه گردشگری نباید مورد غفلت قرار گیرد.

دریاچه اوان در قزوین یکی از جاذبه های مهم گردشگری مهم استان قزوین در بخش الموت شرقی است.

این دریاچه در ارتفاع هزار و ۸۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و عمیق ترین بخش آن ۵/۷ متر عمق دارد. 

بر اساس آخرین آمار، این دریاچه با بیش از ۷۰ هزار مترمربع مساحت از محیط پیرامونی خود آبی دریافت نمی کند و تنها منبع تغذیه آن چشمه های زلال  کف خود دریاچه است. 

برچسب‌ها