راهکار حل مشکل ازدیاد دام سنگین به وزارت صنعت ارایه شد

تهران - ایرنا - معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: اکنون سه راهکار برای حل مشکل ازدیاد دام سنگین پرواری کشور در قالب بسته ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه شده است.

« مرتضی رضایی» روز یکشنبه در نشست خبری در وزارت جهاد کشاورزی درباره مشکل انباشت دام سنگین پرواری افزود: اکنون با وزارت صنعت، معدن و تجارت رایزنی در حال انجام است تا یکی از راهکارها برای حل این مشکل مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی بحث انباشت دام سنگین پرواری و جلوگیری از ضرر و زیان دامداران را به شکل جدی در دست پیگیری دارد.

این مقام مسوول تصریح کرد: براساس این بسته، کاهش واردات گوشت قرمز، اجازه صادرات محدود دام زنده و خرید تضمینی گوشت گوساله پیشنهاد شده که انتخاب یکی از این روش ها، مشکل دامداران را برطرف می سازد.

رضایی گفت: حمایت نکردن از دامداران و ادامه ضرر و زیان این صنعت، می تواند ظرف هشت تا 10 ماه اینده مشکل آفرین باشد.

وی درباره بروز بیماری های ناشی از انباشت دام سنگین افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع و طغیان بیماری های دامی نداشته ایم.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بیماری های دام و طیور همیشه وجود دارد، افزود:ازدیاد دام می تواند موجب شیوع بیماری ها شود که برای جلوگیری از چنین مسائلی بایدتدابیر لازم اندیشیده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha