استاندار چهارمحال و بختیاری: پیشگیری از مواد مخدر نیازمند مشارکت اجتماعی است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال وبختیاری با اشاره به اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: حوزه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از گسترش مواد مخدر در جامعه، نیازمند مشارکت اجتماعی است.

اقبال عباسی روز یکشنبه در حاشیه برنامه امحاء نیم تن انواع مواد مخدر در شهرکرد افزود: مواد مخدر و اعتیاد در جامعه به عنوان یکی از نخستین آسیب‌ اجتماعی است و مبارزه و پیشگیری در این حوزه ، مشارکت جدی مردم و استفاده دولت از ظرفیت مردمی را می‌طلبد.

وی، با اشاره به اینکه محورهای مواصلاتی این استان یکی از محورهای ترانزیت جنوب به مرکز کشور است، گفت: این امر باعث شده است که میزان کشفیات مواد مخدر و همچنین دسترسی مردم به مواد سریعتر و راحت‌تر انجام شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری به شناسایی ۳ محله پرخطر در استان اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی و دستگاه‌های مرتبط در حوزه مبارزه ،درمان، پیشگیری و فرهنگی نیز برنامه‌های مختلفی در این مناطق اجرا کردند.

وی، اجرای طرح‌های امنیتی، پاکسازی مناطق آلوده را از مهمترین برنامه‌های سالجاری در حوزه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در استان اشاره کرد.

از ابتدای سالجاری تا کنون ۳ تن و ۳۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که از این میزان ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر پس از طی مراحل قانونی امحاء شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =