ششمین همایش مدیریت جهادی برگزار می شود

تهران - ایرنا - ششمین همایش مدیریت جهادی روز سه‌شنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و ۳۰ مدیر برتر جهادی برگزار می شود.

محمدحسین سپهر جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین و دبیرکل ششمین همایش ملی مدیریت جهادی در نشست خبری که عصر امروز یکشنبه در مجتمع شهید اوینی صدا و سیما برگزار شد، اظهارداشت: ششمین همایش ملی مدیریت جهادی در روز سه شنبه ۲۶ آذر ماه بعد از نماز مغرب و عشا و در مرکز همایش های بین المللی صدا با حضور  حدود هزار مدیر جهادی که از دستگاه های مختلف شناسایی شدهاند برگزار و از ۳۰ مدیر جهادی تجلیل به عمل  می آید.

سردار سپهر گفت: در این همایش علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و رحمانی وزیر صنعت و معدن و تجارت سخنرانی می کنند.
وی ادامه داد: این انجمن یک تشکل مردمی است و به دنبال شناساندن مدیران جهادی و گسترش فرهنگ مدیریت جهادی در کشور است.

سردار سپهر گفت: مدیریت جهادی یک سبک مدیریتی است که ما بر اساس آیات و روایات و البته مدیریت ۴۰ ساله گذشته مدیران را شناسایی و معرفی می کنیم.

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین مدیریت جهادی را تنها را ه حل مشکلات کشور دانست و گفت: در چهل سال گذشته هرگاه ما با استفاده از روحیه و روش مدیریت جهادی بهره برداری کرده ایم پیروز آن عرصه بوده ایم، و هرجا تفکر جهادی وجود داشته سد ها شکسته شده است.

وی افزود: برای تعالی تفکر و سبک انقلابی ۴۰ سال گذشته، نیازمند ترویج تفکر جهادی در بخش‌های مختلف کشور هستیم.

دبیر کل همایش ملی مدیریت جهادی با بیان اینکه فسادستیزی یکی از اولویت‌های مدیران جهادی است گفت: یک مدیر جهادی باید با بی‌اعتنایی به امور مادی مرتبط با خودش، به فکر خدمت به مردم و کارمندان باشد.

سردار سپهر با بیان اینکه مردم‌یاری، مردم‌داری‌ و مردم‌باوری، از جمله ویژگی‌هایی است که باید در مدیران جهادی متبلور باشد، گفت: دشمن‌ستیزی، ایستادگی، خدمت‌رسانی و مقاومت که‌ ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، از جمله شاخصه‌های مدیریت جهادی در کشورمان است.

وی ادامه داد: یک‌ مدیر در کنار فعالیت‌های روزمره، نباید از امور پژوهشی و دانشی برای بهبود فرآیند مدیریتی خود غافل شود.

دبیر کل همایش ملی مدیریت جهادی با بیان اینکه دستاوردهای انجمن مدیریت جهادی کشور، تبلیغ، تبیین و گفتمان مدیریت جهادی در کشور است، گفت: با کمک یکی از دانشگاه‌های کشور، سرفصل‌ها و محتواهای مربوط به مدیریت جهادی را طراحی کرده‌ایم و آماده ارائه این سرفصل‌ها به بخش‌های مختلف کشور هستیم.

سردار سپهر با بیان اینکه مدیریت جهادی کارگشا و بن‌بست‌شکن است، افزود: متاسفانه در دستگاه‌های عمرانی کشور بخشی برای تقویت مدیریت جهادی وجود ندارد.

وی‌ با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته هر جا که با روحیه جهادی کاری را شروع کردیم، به توفیق‌های بزرگی دست پیدا کردیم، گفت: تولید صنایع بسیار پیشرفته دفاعی ما مرهون مدیریت جهادی است.

سردار سپهر گفت: ما اگر می‌خواهیم در عرصه‌های علمی، اقتصادی، اجتماعی، دفاعی و فرهنگی در برابر دشمنان بایستیم، نیازمند سبک مدیریت جهادی هستیم.

وی گفت: طی ۲ سال گذشته بیش از ۱۰ جلد کتاب مدیریت جهادی با سبک و سیاق متفاوت تولید شده است.

دبیر کل همایش ملی مدیریت جهادی کشور گفت: دانشگاه جامع امام حسین(ع) مجوز برگزاری دوره مدیریت جهادی را از وزارت علوم کسب کرده است و امیدواریم این دانشگاه در سال آینده بتواند این سرفصل را ارائه کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =