۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83595261
۰ نفر

برچسب‌ها

روز سرنوشت کاپیتان تیم ملی تکواندو

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران روز پنجشنبه در مسابقات گرنداسلم چین به میدان می‌رود. رقابتی که سرنوشت او را برای حضور در المپیک توکیو مشخص می‌کند.

سومین دوره مسابقات گرنداسلم از روز چهارشنبه هفته جاری (۲۷ آذرماه) در «ووشوی» چین آغاز می‌شود و سجاد مردانی به‌منظور کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰، روز پنجشنبه به مصاف رقبای خود می رود.

همچنین سینا بهرامی، کوثر اساسه و یلدا ولی نژاد نیز که به طور شخصی برای حضور در این رویداد اقدام کرده‌اند، نمایندگان ایران هستند.

یک سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ به نفرات اول اوزان المپیکی با در نظر گرفتن جمع امتیازات آنها در مسابقات گرنداِسلم تا ژانویه ۲۰۲۰ اهدا خواهد شد.

مردانی تا پایان ماه نوامبر ۲۰۱۹ با کسب ۹۳۰ امتیاز در رده دوم سنگین وزن‌های جهان ایستاده و حالا تا کسب سهمیه المپیک یک گام فاصله دارد. "کیو دون" از کره جنوبی با ۹۵۰ امتیاز صدرنشین است و مهم‌ترین رقیب او محسوب می‌شود.

این نفرات با هدایت فریبرز عسکری و مهرو کمرانی به عنوان سرمربیان در این رقابت ها حضور پیدا می‌کنند.

براساس تصمیم‌ فدراسیون جهانی تکواندو، علاوه بر آنکه نفرات اول رنکینگ این مسابقات به طور مستقیم جواز حضور در المپیک را کسب می‌کنند، به نفرات اول ۷۰ هزار دلار، نفرات دوم ۲۰ هزار دلار و نفرات سوم ۱۰ هزار دلار جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

پیش از این، «آرمین هادی‌پور» و «میرهاشم حسینی» ملی‌پوشان تکواندوی ایران جواز حضور در المپیک توکیو را کسب کرده‌اند و مردانی می‌تواند با کسب مدال طلای گرنداسلم چین، سومین هوگوپوش المپیکی ایران باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =