پنج طرح بهداشتی و عمرانی در شهرستان خنداب بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - پنج طرح بهداشتی، عمرانی و فرهنگی روز یکشنبه با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسوولان در شهرستان خنداب به بهره‌برداری رسید.

فرماندار شهرستان خنداب در حاشیه این آیین به ایرنا گفت: این طرح‌ها شامل یادمان شهدای خنداب، پنج واحد آسیب دیده از سیل، هتل آپارتمان، مرکز دیالیز و کلینیک گفتار و کاردرمانی است.

«عبدالرضا حاج علی‌بیگی» افزود: یادمان شهدای خنداب با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز برای ساخت پنج واحد آسیب دیده از سیل و کلینیک گفتار و کاردرمانی نیز با ۴۰۰ میلیون ریال از محل صندوق کارآفرینی امید به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: ساختمان هتل آپارتمان در خنداب موجود بود که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با تجهیز آن، ظرفیتی برای گردشگری در شهرستان خنداب فراهم کرد.

فرماندار خنداب گفت: بخش دیالیز شهرستان محروم خنداب از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان و با همراهی گروه‌های جهادی و خیران پیگیری شد و عملیات سفت‌کاری آن با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیون ریال از محل منابع مالی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران و مردم شهرستان ساخته شده است.

وی ادامه داد: عملیات نازک‌کاری این بخش نیز با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بسیج سازندگی استان مرکزی و توسط گروه‌های جهادی استان انجام شده است.

فرماندار شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: دستگاه دیالیز و آریو مرکز دیالیز بیمارستان مهر این شهرستان نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان انرژی اتمی و دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خریداری و تجهیز شده است.

شهرستان خنداب از توابع استان مرکزی است و در این منطقه حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =