۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83595204
۰ نفر

برچسب‌ها

اصناف، بازار را در پایان سال مدیریت کنند

خرم آباد – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: اتحادیه ها و اصناف، بازار را در ماههای پایانی سال مدیریت کنند تا از بروز التهاب های کاذب جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا  محمدرضا صفی خانی روز یکشنبه در همایش پایش بازار افزود:‌ به همین منظور کمیسیون های نظارت و بازرسی اتحادیه ها و اصناف باید فعال و از حلت سکون خارج شود.

وی اظهار داشت: اکنون که ناخواسته وارد جنگ اقتصادی شده ایم و یک تحمیل ظالمانه و ناعادلانه به کشور وارد شده بازاریان و اصناف می توانند نقش موثری ایفا کنند.

وی با اشاره به تاثیر بازاریان بر مدیریت افزایش نرخ ارز ادامه داد: قوای مختلف همدلی و تعامل کردند تا آرامش خاطر مردم نسبت به بازار تامین شود بنابراین اصناف نیز باید به نحوی برخورد کنند که مردم آنها را در کنار خود ببینند.

صفی خانی گفت: بعد از تغییر نرخ بنزین، مردم خواستار آرامش در بازار هستند که این مهم با فعال شدن کمیسیون نظارت و بازرسی در شهرستان ها محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: همانطور که بازار همیشه پناهگاه مردم بوده و نقش موثری در تحولات اجتماعی و انقلاب داشته است اکنون نیز باید تحولات اجتماعی را بر اساس خواسته های نظام مقدس جمهوی اسلامی مدیریت کنیم.

معاون بازرگانی صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز گفت: چنانچه بازاریان همت کرده و کمیسیون های خود را فعال کنند می توانند نبض بازار را در اختیار بگیرند.

حسین دالوند افزود: اصناف در جنگ هشت ساله حمایت جانانه ای از کشور داشتند و امروز که جنگ اقتصادی آغاز شده باید بیش از پیش مراقب تحولات باشند.

 وی با تاکید بر رعایت توسط اصناف ادامه داد: علاوه بر جلوگیری از گرانی های کاذب، نباید کم فروشی کرد و بازار توسط بازاریان کنترل شود بنابراین اصناف و اتحادیه ها  باید کمیته فنی و رصد بازار را فعال کنند چراکه سازمان صمت نمی تواند با تعداد کم نیرو، بازار را احاطه و کنترل کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =