فرودگاه اهواز مجوز خط پروازی به عمان را دریافت کرد
تصویر آرشیوی است

اهواز - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: فرودگاه اهواز مجوز پرواز به منطقه آزاد صحار در کشور عمان را دریافت کرد.

محمد رضا رضایی روز یکشنبه در  حاشیه نشست هماهنگی پرواز اهواز به فرودگاه منطقه آزاد صحار در کشور عمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این پرواز از ابتدای بهمن‌ امسال و در روزهای سه شنبه از فرودگاه اهواز به وسیله ناوگان هواپیمایی قشم ایر انجام می‌شود.

وی گفت: تلاش می‌شود در آینده تعداد پروازهای فرودگاه اهواز به کشور عمان افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون از جمله پروازهای خارجی این فرودگاه به کویت و دبی انجام می‌شود، افزود: فرودگاه اهواز از نظر عملکرد پروازی بین ۵۴ فرودگاه کشور جایگاه  چهارمین را دارد.

رضایی ادامه داد: روزانه ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی و خارجی در این فرودگاه انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان با بیان اینکه روند موجود در انجام حجم پروازها مبنای برنامه‌ریزی ساخت فرودگاه جدید اهواز بوده، افزود: این پروژه قرار است در زمینی به مساحت ۲هزار و ۴۵۰ هکتاری و اعتبار ۳۰۰ میلیون یورو ساخته شود.

وی ساخت یک فرودگاه مجهز، مدرن و بزرگ در جنوب غرب کشور را ضروری دانست، و گفت: فرودگاه جدید اهواز می‌تواند پاسخگوی نیاز پنج استان باشد و بخش خدمات باربری آن در زمینه جابه جایی کالا بسیار با اهمیت است.

رضایی با اشاره به اینکه برای این فرودگاه ۲ باند چهار هزار و ۵۰۰ متری  برای پذیرفتن پروازهای مسافری و باربری درنظر گرفته شده ، ادامه داد: ساخت این پروژه هم‌اکنون در مرحله مشاوره است و در آینده به فراخوان بین المللی گذاشته خواهد شد.

بندر صحار در کشور عمان واقع شده و در کمتر از ۱۰ سال توانسته است حدود ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جذب کند. ایجاد این بندر و منطقه آزاد در راستای سلسله سرمایه‌گذاری‌های مشترکی است که بندر رُتردام هلند با سایر کشورها برای ایجاد شبکه جهانی بنادر (world port network)در برزیل، عمان، هند، و اندونزی ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =