۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83595158
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز به کار دادگستری در جزیره بوموسی

بندرعباس- ایرنا- به دنبال سفر اخیر رییس قوه قضاییه به استان هرمزگان و تاکید بر استقرار دستگاه قضایی در جزیره بوموسی، روز یکشنبه دادگستری این شهرستان افتتاح و آغاز به کار کرد.

شهرستان بوموسی شامل جزیره های بوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فارور بزرگ و فارور کوچک است.

جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

جزیره بوموسی به لحاظ موقعیت جغرافیایی، دارای اهمیت بسیار زیاد و استراتژیک برای کشور است و از جنبه اهمیت دریایی به دلیل نزدیکی به آبراه های بین المللی و همچنین تردد شناورهای سنتی تجاری و صیادی در آبهای خلیج فارس از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس دارای اهمیت بسیاری است.

رییس کل دادگستری هرمزگان در مراسم آغاز به کار دادگستری شهرستان بوموسی که با حضور معاون عمرانی قوه قضاییه انجام شد، اظهار داشت: با تکمیل مراحل احداث، راه اندازی و تجهیز ساختمان دادگستری ابوموسی، پس از سالیان متمادی ، دستگاه قضایی در این جزیره مستقر شد.

علی صالحی بیان داشت: پیش از این مردم جزیره بوموسی باید برای دسترسی به نزدیک ترین مرجع قضایی ، فاصله ۲۲۲ کیلومتری را تا بندرعباس از طریق دریا طی می کردند که این مشکل با تدبیر رئیس دستگاه قضا در راه اندازی دادگستری این شهرستان برای همیشه برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان دادگستری شهرستان بوموسی در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با ۷۹۰ متر زیربنا در کوتاهترین زمان ممکن احداث و راه اندازی شده است.

صالحی ابراز داشت: از این پس رئیس این حوزه قضایی نیز در این جزیره مستقر و همراه با سایر همکاران خود به خدمت رسانی به مردم بوموسی و مرزداران خلیج همیشگی فارس مشغول خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =