پیکر شهید رضوی در بیرجند تشییع شد

بیرجند - ایرنا - پیکر بسیجی شهید سید علی رضوی که در ماموریت آموزشی به شهادت رسید، روز یکشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان در بیرجند تشییع شد.

آیین تشییع شهید رضوی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان از (مصلی) هیات ابوالفضلی (ع) بیرجند برگزار و پیکر این شهید برای خاکسپاری به روستای سیدان خراسان جنوبی منتقل شد.

 امام جمعه موقت بیرجند در این آیین گفت: کسانی که حین انجام رزمایش و آموزش‌های نظامی به شهادت می‌رسند، مقام آنها از شهید خط مقدم جبهه بالاتر است.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: فردی که حین انجام رزمایش به شهادت می‌رسد در مسیر شهیدی حرکت کرده که در خط مقدم شهید شده است.

وی گفت: قدرت کشور در رزمایش‌ها به رخ دشمن کشیده و اقتدار ما به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اظهار داشت: رزمایش‌ها و آموزش‌های نظامی برای افزایش توان رزمی است و استحکام نظامی و توان انجام عملیات گسترده در مقابل دشمن دستور خداست.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: قرآن کریم می‌فرماید در مقابل دشمن خود را مجهز کنید و رزمایش‌های زمینی و دریایی که در یک منطقه صورت می‌گیرد، موجب ایجاد ترس در دل دشمن می‌شود به همین دلیل دشمن نمی‌تواند هر کاری را که دلش بخواهد در منطقه انجام دهد.

وی گفت: انقلاب اسلامی نظام الهی را شکل داد و امروز این فرهنگ بزرگ در سطح جهان گسترده شده و مستضعفان جهان به صحنه آمده و در مقابل مستکبران ایستادگی می‌کنند که این پیام دین اسلام است و نظام اسلامی بین همه مومنان انسجام ایجاد می‌کند.

حجت الاسلام نوفرستی اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ثروت و نفت کشور در اختیار مستکبران بود ولی اسلام عزیز اجازه نمی‌دهد ثروت کشور در اختیار مستکبران باشد و جریان نفاق هم دشمنانی هستند که ناشناس بوده اما خدا از دل‌های آنها آگاه است چون جریان نفاق ستون پنجم دشمن است.

بسیجی شهید سید علی رضوی هفته گذشته در ماموریت آموزشی یگان رزم تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی حین انجام رزمایش به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =