برگزیدگان سومین جایزه کتاب سال ایلام معرفی شدند

ایلام - ایرنا - آیین اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام روز یکشنبه با حضور مسوؤلان کشوری و استانی در مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد و برگزیدگان این دوره معرفی شدند.

در این آیین در بخش شعر فارسی کتاب نشد پروانه باغ تو باشم تالیف ظاهر سارایی به عنوان برگزیده معرفی و از آثار خانم فنوباربیتال تالیف محمدرضا رستم‌پور، مدیترانه تالیف حبیب‌اله بخشوده و ربایی تالیف جلیل صفربیگی تقدیر شد.

در بخش شعر کردی نیز اثر ده ژیر چتر واران تالیف مهدی آرمانی به عنوان برگزیده از سوی هیات داوران معرفی شد.

در بخش شعر فارسی کودک و نوجوان دبستان ترانه تالیف جلیل صفربیگی و در بخش داستان نیز افسانه‌ها، داستان‌ها و متل‌های کردی تالیف منصور منصوری‌مقدم به عنوان برگزیده معرفی شدند.

رونمایی از پوستر چهارمین دوره جایزه کتاب سال استان بخش پایانی این آیین بود.

سومین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام از سوی موسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

محورهای سومین دوره کتاب سال استان ایلام شامل ایلام‌شناسی، آثار پدیدآورندگان ایلامی در تمامی حوزه‌ها و آثاری که برای اولین بار در سال ۹۷ با مجوز رسمی از وزارت ارشاد چاپ شده باشند اعلام و با هدف حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و ناشران متعهد و ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی برگزار شد.

به گفته معاون فرهنگی، رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام پس از اعلام فراخوان این دوره در مجموع ۶۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =