مشارکت مردم در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی ضروری است

قم – ایرنا – معاون فرهنگی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم، با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی گفت: به‌منظور مشارکت مردم در برخورد با ناهنجاری‌ها اجتماعی سامانه «سجام» در دادگستری قم فعال‌شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید یزدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: سامانه «جامع اطلاعات مردمی»(سجام) به‌منظور بسترسازی برای مشارکت مردم در ارتقای سطح حجاب، عفاف و گسترش فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر طراحی و اجراشده است.

وی بابیان اینکه در این طرح مردم به‌عنوان دیده‌بان حراست از وضعیت فرهنگی جامعه، نسبت به هنجارشکنی‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کنند، ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی، اطلاع‌رسانی و همچنین ارتقای آگاهی مردم نسبت به آسیب‌های ناشی از ترویج بدحجابی، در جلوگیری از این آسیب بسیار اثرگذار است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم، اظهار داشت: کسانی که در حوزه عفاف و حجاب دست به اقدام‌های حرمت شکنانه می‌زنند،‌ به‌جای محکومیت قضایی، ملزم به گذراندن دوره‌های آموزش پیشگیری می‌شوند تا از خطرات بی‌حجابی آشنا شوند.

یزدی، بالا بردن آگاهی مردم در کاهش جرائم و پیشگیری از وقوع جرائم را بسیار موثر دانست و گفت: این دوره‌ها به نحوی برگزار می‌شود که هیچ‌گونه سوءپیشینه‌ای برای افراد ایجاد نمی‌کند.

وی ادامه داد: دوره‌های آموزشی انجام‌شده در حوزه عفاف و حجاب بازخوردهای خوبی داشته و مورد استقبال قرارگرفته است.

معاون دادگستری قم، افزود: برگزاری این دوره‌ها در سطح مدارس استان نیز در دستور کار قرارگرفته تا آسیب‌های ناشی از بدحجابی برای نوجوانان به‌خوبی تبیین شود.

یزدی در ادامه تکریم واقعی ارباب‌رجوع در دستگاه قضایی را ازجمله اولویت‌های طرح تحول در قوه‌قضاییه برشمرد و اظهار داشت: دوره‌های آموزشی مستمری در راستای ارتقای تکریم ارباب‌رجوع و اخلاق حرفه‌ای برای کارمندان دادگستری قم در حال اجراست.

وی تاکید کرد: مراجعه‌کنندگان به دستگاه‌قضایی باید از رفتار کارکنان دادگستری احساس تکریم کرده و کارمندان دستگاه قضایی باید خود را خادم مردم بدانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =