نیمی از متقاضیان طرح معیشتی، درخواست «بررسی مجدد وسع مالی» را ثبت نکرده‌اند

تهران - ایرنا - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کمتر از ۵۰ درصد متقاضیان طرح حمایت معیشتی، اقدام به پذیرش شرایط اعلام شده کرده و درخواست خود را به صورت قطعی برای بررسی مجدد وسع مالی خانوار ثبت کرده‌اند.

ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (یکشنبه) در اطلاعیه شماره ۹ خود اعلام کرد: از مجموع ۶ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۶۱ نفر ،کمتر از ۵۰ درصد (یعنی ۳ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر) متقاضیانی که در کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت درخواست کرده اند ، اقدام به پذیرش شرایط اعلام شده نموده و درخواست خود را به صورت قطعی برای بررسی مجدد وسع مالی خانوار ثبت کرده‌اند. 
در این اطلاعیه آمده است:

نظر به اتمام مهلت زمانی ثبت درخواست رسیدگی به افرادی که در لیست مشمولان بسته حمایت معیشتی قرار نگرفته بودند، به اطلاع می‌رساند وضعیت درخواست‌های ثبت شده در کد دستوری#۶۳۶۹* و سامانه hemayat.mcls.gov.ir به شرح زیر است:
تعداد درخواست‌های ثبت شده در کد دستوری # ۶۳۶۹* 
در روزهای سوم تا ۲۰ آذرماه (مهلت اعلام شده برای ثبت درخواست سبد حمایت معیشتی)، درمجموع ۶ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۶۱ درخواست در کد دستوری #۶۳۶۹*ثبت شد.
تعداد درخواست های ثبت شده توسط سرپرستان خانوارهایی که بسته حمایت معیشتی را دریافت کرده‌اند یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۶۱۵ درخواست (۱۷/۶ درصد از کل درخواست ها) است. این تعداد به احتمال زیاد به دلیل ارسال نشدن پیامک از طریق بانک ها یا سایر دلایل، از دریافت بسته حمایت معیشتی اطلاع نداشته اند، از این رو به رغم واریز مبلغ بسته ، مجددا کد دستوری را شماره گیری کرده اند.
برای ۷۱/۸ درصد (یعنی ۴ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۴۷۲) از سرپرستان خانواری که در لیست مشمولان بسته حمایت معیشتی نبودندکد رهگیری ارسال شده است.
همچنین ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ نفر(۶/۱۰ درصد ) از سرپرستان خانوار در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبوده و می توانند در بازه زمانی که متعاقبا اعلام خواهد شد، اطلاعات خانوار خود را برای دریافت بسته حمایت معیشتی ثبت کنند.
وضعیت درخواست‌های ثبت شده در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
طبق اطلاع رسانی صورت گرفته در هفته های اخیر، پس از شماره گیری کد دستوری#۶۳۶۹* ، شهروندان می بایست برای تکمیل فرایند ثبت درخواست خود وارد سامانه hemayat.mcls.gov.ir شده و اطلاعات خود را تکمیل می کردند ، بر همین اساس، تا پایان روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه،۳ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ متقاضی  پس از پذیرش شرایط مطرح شده و تایید اجازه دسترسی به اطلاعات مالی، اقدام به ثبت قطعی درخواست کرده اند  که از این تعداد ۲ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۴۸۶ نفر با کد رهگیری و ۳۶۹ هزار و ۴۵ نفربا شماره حساب ثبت در خواست کرده اند .
همچنین به اطلاع می رساند، متقاضیانی که در ساعات پایانی روز چهارشنبه مورخ ۲۰ آذر ماه اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #۶۳۶۹* کرده و موفق به ثبت درخواست در سامانه hemayat.mcls.gov.irنشده‌اند، در اطلاع‌رسانی آتی از طریق پیامک، می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه و درخواست رسیدگی خود را ثبت کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 14
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امین IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  7 2
  صدا و سیما مشغول عالیس فروشیه مثل ادم اطلاع رسانی نمیکنه اخبار هم که انقدر خسته کننده اس که هیچ وقت نمیشه دید
 • محسن زارعی IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
  0 0
  من چندبارکددستوری راوارد کردم و کد ملی راوارد کردم ولی کد رهگیری دریافت نکردم چه باید بکنم یه خانواده 6نفری هستم ومستاجرم هستم لطفا پیگیری کنید
 • سیامک جعفریان IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
  4 0
  من کارگر ساده هستم یارانه می گیرم اما بسته معشیتی برای ما نریختن اعتراض دادیم کد رهگیری دریافت کردیم اما کدرهگیری رو فراموش کردیم حالا باید جکار کنیم ممنون
 • وحیدکرمعلی IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  4 1
  من برای عدم دریافت یارانه معیشتی ماه گذشته اعتراض کردم ولی بازم این ماه یارانه به من تعلق نگرفت.ولی ما جزو پردرآمدها نبودیم که یارانه بهمون تعلق نگیره.آیاامکان داره باز حسابمونو بررسی کنن ویارانه را هر سه مرحله را یکجا بریزند؟
 • محمد رضا علی خانی بروجنی IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  3 0
  به خدابه مرگ بچه هام من نه خونه دارم نه ماشین دارم بیایدتحقیق بکنیداگه دروغ