یک‌ درصد از کل بودجه کرمانشاه به پژوهش اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت‌ و منابع انسانی استانداری کرمانشاه باتاکید براینکه باید برای گسترش فرهنگ پژوهش تلاش شود، گفت: یک‌ درصد از کل بودجه استان امسال به پژوهش اختصاص یافته است.

افشین کریمی روز یکشنبه در کارگروه آموزش و پژوهش استان که به مناسبت هفته پژوهش در محل سرسرای امید استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: هرچند بودجه پژوهشی استان برای سالجاری تنها ۸۰۰ میلیون تومان است، اما پیش بینی کرده ایم با مشارکت دانشگاه ها بتوانیم این مبلغ را ۲ برابر کنیم.

کریمی با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه پژوهش استان، اظهار داشت: در این جلسه ۲۴ طرح پژوهشی دستگاه‌های مختلف استان در سال جاری تصویب شد که بامشارکت دانشگاه و مراکز علمی پژوهشی استان، این پروژه ها پس از فراخوان به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه این ۲۴ طرح پژوهشی به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: این طرح ها به فراخوان گذاشته می شود که اگر برنده، عضو هیات علمی دانشگاه‌ها باشد، ۵۰ درصد هزینه توسط آن دانشگاه تامین می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه از برگزاری جشنواره تجلیل از پژوهشگران نمونه استان در دی ماه امسال در دانشگاه رازی خبر داد و گفت: همچنین نمایشگاه پژوهشی در شهر کرمانشاه با همکاری همه موسسات پژوهشی و دستگاه های مربوطه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هفته پژوهش از روز گذشته آغاز شده، افزود: زنگ پژوهش در یکی از مراکز دانش آموزی آموزش و پرورش شهر کرمانشاه نواخته شد و از دانش آموزان پژوهشگر نمونه تجلیل شد.

کریمی به اهمیت ترویج فرهنگ پژوهش در همه رده های سنی و مراکز آموزشی، فرهنگی و پژوهشی اشاره کرد و برانجام تبلیغات گسترده برای استقبال از برنامه های هفته پژوهشی تاکید کرد.