کاهش وقوع آسیب‌های اجتماعی با مطالعه کتاب امکان‌پذیر است

گرگان - ایرنا - مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کاهش وقوع آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت روانی در جامعه با تلاش برای افزودن بر مطالعه کتاب امکان‌پذیر است.

محمدمهدی احمدی امروز یکشنبه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب گلستان و چهارصد و دومین نمایشگاه سراسری کتاب در گرگان اظهار داشت: گسترش حضور و فعالیت در فضای مجازی موجب کاهش سرانه مطالعه کتاب در کشور شده که برای حل این مشکل باید خرید و مطالعه کتاب به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه در سبد خانوار قرار بگیرد.

وی بیان کرد: بر خلاف فضای مجازی که می تواند زمینه ساز گسترش آسیب‌های اجتماعی باشد، مطالعه کتاب با ایجاد احساس امنیت توام با آرامش روحی و روانی، فضای جامعه را برای زندگی دلپذیرتر می کند.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برگزاری نمایشگاه های کتاب، یکی از روش های ایجاد علاقه در مردم برای خرید و مطالعه کتاب است.

چهارصد و دومین نمایشگاه سراسری کتاب و سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان از امروز تا پنجشنبه ۲۸ آذر از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در محل دایمی نمایشگاه‌های استان گلستان با حضور ۵۵۰ ناشر در ۲۶۰ غرفه دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =