تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- تریبون آزاد دانشجویی توسط انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد روز یکشنبه با هدف تنویر افکار دانشجویان نسبت به وقایع اخیر و انتخابات پیش رو در دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در حاشیه برگزاری این مراسم طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دنبال سازوکاری برای اعتراضات قانونی و آزادی بیان هستیم افزود: در حالی که دیدیم به علت نبود سازوکارهای اعتراضات قانونی، حوادث آبان ماه در کشور پیش آمد، می‌خواهیم با برگزاری تریبون‌ها و مراسم‌ اینچنینی بیشتر به دغدغه‌های دانشجویان توجه کنیم.

رضا رزاقی ادامه داد: در این برنامه که با عنوان "موذن جامعه، آزادی بیان و پس از بیان" برگزار می‌شود، دانشجویان موافق و مخالف نظرات خود را در مورد حوادث اخیر بیان می‌کنند.

وی گفت: مطالب بیان شده در گروه‌های طرح و برنامه بررسی و برای پیگیری و تصمیم‌گیری به دفتر ریاست دانشگاه و وزارت علوم منعکس می‌شود.

رزاقی افزود: مدتی بود که برگزاری تریبون آزاد کاهش یافته بود و بیشتر موضوعات صنفی در این تریبون‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت اما شرایط کنونی جامعه و دانشگاه ایجاب می‌کند که این تریبون‌ها سیاسی برگزار شود.

در این برنامه که در صحن دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد جمعی از دانشجویان این دانشگاه نظرات خود را در مورد مسایل سیاسی روز جامعه عنوان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =