۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83595040
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۶ درصد ابلاغ‌های دادگستری کردستان به صورت الکترونیکی است

سنندج - ایرنا - سرپرست معاونت برنامه‌ریزی دادگستری کل کردستان گفت: اکنون ۸۶ درصد ابلاغ‌های اوراق قضایی دادگستری در این استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که امیدواریم به زودی این میزان به ۱۰۰ درصد برسد.

علی رشیدی روز یکشنبه در سومین جلسه کمیته برنامه ریزی دادگستری کردستان اظهار داشت: تاکنون ۴۴۳ هزار و ۴۶۷ نفر از شهروندان این استان در سامانه ثنا برای گرفتن خدمات قضایی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بر ضرورت ارتباط گیری با نخبگان و استفاده از ظرفیت فکری آنها در جهت اصلاح فرآیندها تاکید کرد و افزود: برنامه ریزی هدفمند و منسجم اهداف عالی دستگاه قضایی را برآورده خواهد کرد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی دادگستری کل استان کردستان یادآور شد: کاهش پرونده‌های موجود، کاهش اطاله دادرسی و تلاش برای کاستن جمعیت کیفری زندانیان از جلمه راهبردهای دستگاه قضایی در این استان است.

رشیدی مختومه کردن پرونده‌های قدیمی و رسوبی و پالایش پرونده‌های مشمول پالایش را از دیگر برنامه‌های معاونت برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری کردستان دانست.

وی با بیان اینکه شرط تحقق اهداف عالی قوه قضاییه برنامه ریزی هدفمند است، گفت: شناسایی مشکلات اساسی واحدها از لحاظ کمبود فضای فیزیکی، امکانات و نیروها در راستای دسته‌بندی آسیب‌ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت در دستور کار است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =