۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83595035
۰ نفر

برچسب‌ها

اثر هنری، ۲۳ سال پس از سرقت پیدا شد

تهران- ایرنا- نقاشی گوستاو کلیمت نقاش نمادگرای اتریشی که حدود ۲۳ سال پیش ربوده شد، روی دیوار نگارخانه‌ای که از آن به سرقت رفت، پیدا شد.

این نقاشی تحت عنوان پرتره یک بانو اثری هنری است که در سال ۱۹۷۷ از نگارخانه هنر مدرن پیاچنزا در شمال ایتالیا ربوده شد و حدود ۵۰ میلیون پوند ارزش گذاری شده است.

در پی ناامیدی اکثر کارشناسان از پیدا شدن این اثر، یک کارگر پس از پاک کردن چسب دیواری این نگارخانه، به کیف سیاه رنگی رسید که حاوی نقاشی گم شده بود.

این نگارخانه، تا زمان تائید شدن خبر اصل بودن نقاشی، از اعلام رسمی تعلق آن به نقاشی اتریشی خودداری می کند.

این در حالی است که تحقیقات اولیه یک کارشناس نشان می دهد که نقاشی، اثر این نقاش است. همچنین گروهی از کارشناسان با تحلیل های علمی و هنری، اصل بودن اثر را مورد بررسی قرار می دهند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، پلیس در حال تحقیق در مورد این مساله است که آیا نقاشی با هدف برداشته شدن از حفره دیوار نگارخانه پس از فروکش کردن سر و صدای رسانه ها، پنهان شده است.

کلیمت، پرتره یک بانو را در اواخر زندگی اش ترسیم کرد. ۱۰ ماه قبل از سرقت، کلودیا ماگا دانشجوی هنر کشف کرد که این نقاشی روی یک نقاشی دیگر کشیده شده است.

این دانشجو برای اثبات فرضیه خود، مدیر سابق نگارخانه پیاچنزا را متقاعده کرد که اثر با اشعه ایکس مورد آزمایش قرار گیرد.

در زیر پرتره یک بانو، تصویر دختر جوانی از وین بود که در جوانی درگذشت و کلیمت برای فراموش کردن درد مرگ وی، اثر دیگری را روی آن خلق کرد.

کلیمت علاوه  بر فعالیت های هنری، از اعضای برجسسته جنبشی موسوم به «جدایی وین» بود. این جنبش، در سال ۱۸۹۷ توسط گروهی از هنرمندان اتریشی که از انجمن هنرمندان این کشور استعفا داده بودند، تشکیل شد. کلیمت اولین رئیس این جنبش بود. برقراری ارتباط و تبادل نظرات با هنرمندان در خارج از اتریش، به مناقشه کشیدن ملی گرایی هنری، احیای هنرهای تزئینی و مخالفت با سلطه آکادمی هنرهای وین از جمله اهداف شکل گیری این جنبش بود.

کلیمت همچنین طراحی زبردست بود. از او بیش از سه هزار طراحی باقی مانده است که از نگاه دقیق و دست پرقدرت وی خبر می دهد. قلم جسور و چابک وی در رسم پیکرها و حالت های انسانی، الهام بخش هنرمندان جوان تر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =