رییس اداره صنعت‌ خلخال: مردم به تاریخ مصرف مواد غذایی توجه کنند

اردبیل_ایرنا_ رییس اداره صنعت،معدن و تجارت خلخال با اشاره به دریافت گزارش‌هایی از وجود مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در بازار این شهرستان از شهروندان خواست تا در هنگام خرید به تاریخ اتقضای مصرف این مواد توجه کنند.

سیدناصر میرمرسلی روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خلخال گفت: با توجه به وضعیت حاکم بر بازار و کاهش قدرت خرید، مقدار مواد غذایی تاریخ گذشته در بازار  افزایش یافته و باید شهروندان در این زمینه هوشیار باشند.

وی با تاکید بر افزایش بازرسی و نظارت بر بازار جهت پیشگیری از فروش و عرضه مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته افزود: انتظار از بازرسان بهداشت محیط خلخال جمع‌آوری و معدوم‌سازی این اجناس و شناسایی و معرفی عاملان این تخلف به مراجع قضایی است.

وی با اشاره به افزایش کرایه وانت‌بارهای حمل میوه از مرکز استان به این شهرستان گفت: این عامل سبب افزایش قیمت میوه و تره‌بار در خلخال شده است.

 رییس بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال نیز از کشف و معدوم‌سازی پنج هزار و ۲۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته و فاقد نشان استاندارد در این شهرستان خبر داد.

علی ملکی افزود: این مقدار مواد غذایی فاسد در هشت ماه اول امسال از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی،اماکن صنفی و واحدهای تجاری این شهرستان کشف شده است.

او به انجام چهار هزار و ۱۱۰ مورد بازرسی بهداشتی از مکان‌های تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی، نانوایی‌ها و اماکن صنفی این شهرستان در ۶ ماه اول امسال اشاره کرد و گفت: از ۳۷۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی از واحدهای صنفی ۶ مورد مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۶۱۶ مورد بازرسی بهداشتی از نانوایی‌های این شهرستان صورت گرفته، اظهارداشت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش کیفیت نان از جمله پلمب و تعطیلی ۲ واحد نانوایی متخلف و ۲۵ مورد اخطار به نانوایان همچنان کیفیت نان در این شهرستان پایین است.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =