۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به زلزله‌زدگان کرمانشاه پرداخت شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه گفت: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شامگاه ۲۱ آبان سال ۹۶، تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به افراد زلزله‌زده پرداخت شده است.

محمدرضا نجفی شعاع روز یکشنبه در نشستی خبری که به مناسبت دوازدهمین سالروز تاسیس این بانک انجام شد، اظهار داشت: همه تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان مشمول امهال شدند و اولین سررسید اقساط مربوط به همین ماه بوده است.

وی همچنین مبلغ کل تسهیلات امهال شده در مناطق زلزله زده توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران را نیز ۸۵۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

نجفی شعاع یکی دیگر از اقدام های صورت گرفته بانک مهر ایران در حوزه مناطق زلزله زده را احداث چهار مدرسه و سه خانه بهداشت در شهرستان های زلزله زده سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، قصرشیرین و گیلانغرب عنوان و تصریح کرد: برای افتتاح این پروژه ها که امسال به اتمام رسیداعتباری در حدود ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال صرف شد.

مدیر شعب بانک مهر ایران همچنین با اشاره به پرداخت ۲۱۲ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال در ۱۲ سال اخیر و باسود صفر تا چهار درصد اشاره کرد و گفت: حدود ۵۰ هزار فقره آن که رقمی بالغ بر چهرا هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال می شود در سال جاری پرداخت شده است.

وی یکی از پرداختی های تسهیلات را در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی عنوان کرد و گفت: در این خصوص ۶۴۱ فقره به میزان ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

نجفی یادآوری کرد: در سال جاری همچنین ۱۹ فقره تسهیلات برای اشتغال زنان سرپرست خانوار به مبلغ ۹۵۰ میلیون ریال به متقاضایان اعطا شده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وام ازدواج نیز به زوج های جوان پرداخت شده و خوشبختانه کسی در صف انتظار دریافت این وام از سوی بانک وجود ندارد.

وی همچنین به تسهیلات پرداختی به مددجویان نهادهای حمایتی در راستای اشتغالزایی آنها نیز اشاره کرد و گفت: در چند سال اخیر ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد و پنج میلیارد ریال نیز به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.

نجفی همچنین از پرداخت ۳۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بنیاد برکت خبر داد و گفت: در این سال ها همچنین مبالغی هم به بنیاد مسکن مستضعفان، اداره کل زندان ها، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و ... پرداخت شده است.

این مقام مسئول همچنین یادآوری کرد:  ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات نیز با مشارکت مجمع خیرین سلامت استان به افراد نیازمند درمان پرداخت شده است.

وی یکی از اقدامات قابل ذکر در بانک قرض الحسنه مهر ایران را الکترونیکی کردن اسناد مشتریان عنوان و خاطرنشان کرد: اکنون برای افتتاح حساب، پرداخت تسهیلات و ... کپی مدارک از افراد دریافت نمی شود.

نجفی شعاع در پایان از وجود ۲۴ شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه با ۲۸۴ هزار سپرده گذار خبر داد.