رعایت بی طرفی در انتخابات از سوی دست اندرکاران انتخابات الزامی است

انزلی- ایرنا - فرماندار شهرستان انزلی بر لزوم رعایت و پایبندی به اصل بی طرفی در انتخابات پیش رو از سوی همه مسئولان نهادها و دستگاه های شهرستان و در واقع دست اندرکاران امر انتخابات در همه سطوح تاکید کرد.

اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در سومین جلسه شورای اداری شهرستان بندرانزلی گفت : برابر مصوبات ابلاغی از سوی وزارت کشور و براساس قانون همه کسانی که به عنوان داوطلبان انتخابات ثبت نام کرده اند برای همه روسای ادارات یکسان هستند.

وی افزود : هیچ یک از مسئولان شهرستان حق ندارند به نفع یا بر علیه فردی فعالیت کنند و باید پایبندی به اصل بی طرفی در رفتار و گفتارشان مشهود باشد.

حیدری آزاد با بیان اینکه همه ما امانت داران نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم، تصریح کرد : استفاده از امکانات و نیروی انسانی و تجهیزات دولتی نیز ممنوع بوده و با هرکس که مرتکب تخلف شود قاطعانه برخورد می کنیم.

فرماندار بندر انزلی همچنین تاکید کرد : باید فضای انتخاباتی به گونه ای مدیریت شود که علاوه بر ایجاد نظم، امنیت و سلامت انتخابات و همچنین ایجاد فضای رقابت سالم انتخاباتی برای نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات در پیش رو  را فراهم سازند.

حیدری آزاد با تاکید بر اینکه بر اساس ماده 11 قانون انتخابات کلیه دستگاه ها و نهادهای باید در راستای تامین نیروی انسانی و در اختیار قرار دادن تجهیزات مورد نیاز ، نهایت همکاری را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات داشته باشند،ادامه داد : برابر قانون، روسای ادارات بویژه اعضای ستاد بحران هرشهرستان باید در آن شهر ساکن بوده و به صورت 24 ساعته پاسخگو باشند اما متاسفانه تعدادی از روسای ادارات در بندرانزلی سکونت ندارند .

وی با اشاره به اینکه کلیه روسای ادارات برنامه ها و پروژه های آماده بهره برداری را 48 ساعت آینده به فرمانداری اعلام کنند، افزود : همه ما به عنوان یک خانواده ایم و در صورت انجام صحیح امور ،شهرستان است که منتفع می شود و در صورت هرگونه سهل انگاری نیز تبعات آن به شهرستان و روسای آن باز می گردد.

وی با اشاره به سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در ماه گذشته تاکید کرد : دولت تدبیر و امید پس از افزایش قیمت بنزین با جایگزین کردن سبد معیشتی خانوار و واریز مبالغی به حساب سرپرستان خانوارها توانست وضع موجود را مدیریت کند اما انتظار می رود تیم های بازرسی و نظارتی با انجام گشت های مشترک فعال تر شده و به دور از مسامحه کاری با هرگونه کم فروشی و گرانفروشی به شدت برخورد نمایند.

فرماندار بندرانزلی همچنین یادآور شد : متاسفانه در جایگاه های توزیع بنزین با وجود پلمپ دستگاه ها و برخورد با موارد تخلف توسط اداره استاندارد گزارش هایی مبنی بر کم فروشی وجود دارد که لازم است شرکت پخش فراورده های نفتی در این خصوص بررسی و نتیجه را به این فرمانداری ابلاغ کند.

بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =