اختصاص ۶۵ هزار میلیارد ریال برای گازسوز کردن خودروهای عمومی

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک ملت گفت: ۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای گاز سوز کردن یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو عمومی پرداخت می‌شود.

«محمد بیگدلی» امروز (یک شنبه) در مراسم امضای تفاهم‌نامه دوگانه سوزکردن خودروهای عمومی با اشاره به اینکه بانک ملت در بهره‌برداری از ذخایر کشور پیشتاز بوده است، ادامه داد:‌ آخرین مورد مربوط به تامین مالی پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود که با بهره‌برداری از آن، ایران در تامین بنزین خودکفا شد.

وی افزود:‌ با وارد مدار شدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس نگرانی تولید محصولات نفتی از جمله بنزین و گازوییل و...  از بین رفت اما نگرانی دیگر که بحث آلودگی هوا است همچنان باقی مانده بود.

بیگدلی تاکید کرد: بر اساس آمار ۷۰ درصد از آلودگی هوا به دلیل تردد خودروهای درون شهری است که با دوگانه سوز کردن خودروها تا حد زیادی حل می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات نفتی و تکمیل زنجیره ارزش نفت و گاز و  ساماندهی انرژی اصلی انکار ناپذیر است،  گفت:‌ امروز بانک ملت در تکمیل زنجیره ارزش نفت، طرح ملی و تاثیر گذاری در اقتصاد کشور را امضا می‌کند.

به گفته بیگدلی این طرح اثرات چند بخشی دارد که شامل کاهش آلودگی هوا، اجرای اصول اقتصاد مقاومتی، افزایش صادرات از محل کاهش مصرف بنزین و  کاهش هزینه مصرف کننده است.

وی ادامه داد:‌ همکاری بانک ملت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اثرات متعددی در زندگی فردی، اجتماعی و اقتصادی دارد.

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به اینکه در طرح ساماندهی پرداخت مابه التفاوت هزینه سوخت تاکسی‌های اینترنتی نیز بانک ملت سامانه ای را تعریف و اجرایی کرد، ‌گفت:‌ اینکار در کمترین زمان ممکن انجام شد.  

وی همچنین تاکید کرد: سامانه ساب برای پیمایش خودروهای گازوئیلی نیز در این بانک اجرا شده و از قاچاق سوخت جلوگیری کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =