۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83594787
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و باران همدان را فرامی‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی، از فردا /دوشنبه شب/ ریزش برف و باران برخی از نقاط استان را فرامی‌گیرد.

محمدحسن باقری‌شکیب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، رفته رفته همراه با افزایش ابر و مه‌آلودگی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در غرب کشور، اظهار داشت: این سامانه از عصر فردا آسمان همدان را فرامی‌گیرد و به دنبال آن بارش پراکنده باران از ساعت‌های بعدازظهر روز دوشنبه از جنوب استان آغاز و با گذشته زمان به ریزش برف تبدیل می‌شود.

باقری شکیب با اشاره به اینکه اوج فعالیت این سامانه روز شامگاه دوشنبه و روز سه‌شنبه رخ می‌دهد، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این مدت به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۰ میلیمتر بارش داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه این بارش‌ها در پی فعالیت همزمان ۲ سامانه رخ می‌دهد، بیان کرد: یک سامانه کم فشار و پر رطوبت از سمت جنوب و یک سامانه کم ارتفاع از سمت شمال غرب، موجب این بارش‌ها در همدان می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان تاکید کرد: بر اثر فعالیت این سامانه تا روز پنجشنبه دمای بیشتر نقاط استان بین پنج تا هفت درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

وی گفت: در پی کاهش دمای شبانه، ممکن است دمای برخی نقاط استان تا هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر نیز برسد.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه به صورت متناوب تا انتهای هفته آینده ادامه دارد، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و ملایر با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بودند.

وی اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =