دولت و مجلس مشکلات حمل‌ و نقل تهران را جدی بگیرند

تهران-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران، وضعیت حمل‌ونقل عمومی پایتخت را نامناسب دانست و از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست مشکلات این حوزه را جدی بگیرند.

«حجت نظری» روز یکشنبه در جریان یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورا با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی در پایتخت گفت: چندین سال است صرفا از طریق درآمدهای شهرداری تهران نوسازی و تجهیز شده و کمک‌های دولت به آن بسیار ناچیز بوده است.  

وی گفت: پس از سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن و همچنین در شرایط آلودگی هوا نیز میزان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس در شهر افزایش می‌یابد و این افزایش جمعیت مشکلات مردم در این فضا را بیشتر کرده است.   

نظری با اشاره به مسئولیت سایر دستگاه‌ها در حوزه حمل و نقل، اظهار داشت: این روزها که لیست بودجه برخی از نهادها و دستگاه ها از بیت المال اعلام شد، من هم همچون بسیاری از شهروندان این سوال در ذهنم مطرح شد که چرا بخشی از این بودجه ها که معلوم نیست چطور هزینه می‌شود، صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران و دیگر کلانشهرها نمی‌شود تا هم از آلودگی هوا کاسته شود، هم حجم ترافیک کم شود و در نهایت کیفیت زندگی ارتقا یابد.

عضو شورای تهران خطاب به مردم تهران گفت: ما تمام توان‌مان را برای افزایش تعداد واگن‌های مترو و اتوبوس‌ انجام می‌دهیم و البته نمی‌خواهیم آن را از شهرفروشی و پیش‌ فروش کردن منابع شهر به دست بیاوریم.  

وی افزود: از شهروندان بخاطر مشکلاتی که در حین سفر در ساعات پیک، با ناوگان حمل و نقل عمومی برای‌شان ایجاد می‌شود عذر می‌خواهم و قدردان صبوری هستم.  

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، ادامه داد: در این ایام خود من نیز بارها با مترو در شهر سفر کرده و می‌دانم که مشکلات ناشی از ازدحام جمعیت چقدر دشوار است.

نظری تأکید کرد: از شهردار تهران می‌خواهم در جلسات هیات دولت و نیز  پیگیری از وزارت کشور، راهکاری را برای پرداخت سهم دولت در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بیابد.

وی ابراز امیدواری کرد: دیگر بخش‌های دولت نیز در این زمینه همکاری لازم را مدیریت شهری و در واقع شهروندان داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به استعفای معاون شهردار تهران گفت: به پورسیدآقایی(معاون سابق شهردار تهران) خسته نباشید عرض می‌کنم و در عین حال از همکارانم در شورا می‌خواهم که گزارش اقدامات ایشان را بررسی کرده تا با آسیب شناسی آنچه که انجام شده، هرچه سریعتر روند اقدامات در این معاونت شتاب بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =